27.2.2018

Když si postavíte betonovou garáž k domu, vaše práce zdaleka není u konce. Nezbude než ještě upravit okolí. Potřebujete totiž vybudovat kvalitní příjezdovou cestu. Není možné jezdit do garáže oranicí. Jak tedy upravit okolí garáže?

Příjezd je nutný zpevnitrekers garaze2

Kdybyste nechali příjezdovou cestu do garáže tak jak je, velice byste si zašpinili auto, a to určitě nechcete. Zároveň by se vám na nezpevněné cestě špatně vyjíždělo a zajíždělo a mohli byste bohužel ušpinit i vnitřní část garáže. Je proto nezbytné upravit terén kolem betonové garáže, a především její příjezdovou část. Jak vytvořit nejlepší zpevnění?

 

Zatravňovací dlaždice pomáhají

Pod koly auta je dobré terén zpevnit. Pak se vám bude dobře zajíždět dovnitř. Nejlepší možností zpevnění jsou zatravňovací dlaždice. Můžete je pokládat jenom v pruzích, nebo v celé ploše. Je to na vás. Mnohdy se hodí celá plocha, protože potom můžete třeba přejíždět sem a tam a nezničíte terén. Na druhou stranu stačí i pás, pokud nemáte v úmyslu jezdit mimo vyhrazenou část. Potřebujete hlavně hladký příjezd. Prefabrikované garáže z jednoho kusu, respektive příjezdové cesty k ní vyžadují nejdříve srovnat terén do roviny pod dlažbu, pak teprve ji pokládat.

 

Zámková dlažba tvoří pevnou plochu

Potom teprve vzniká dobrý terén, do kterého se pokládají například zatravňovací dlaždice. Jsou pevné jako beton a dovolí zachování přirozeného rázu zatravněné plochy. Hodí se především pro zpevňování velice silně zatěžovaných zatravněných ploch. Zrovna tak můžete ale celý prostor před betonovou garáží vydláždit třeba zámkovou dlažbou. Právě zámky této dlažby zajišťují, že dojde k vytvoření zpevněné plochy, která zabrání horizontálnímu posunu kamenů. Beton na zámkové dlaždice je pevný, mrazuvzdorný, má optimální složení, není nasákavý, neulpívají na něm nečistoty.