5.2.2018

Chcete si koupit betonovou garáž? Potom musíte připravit vše na její instalaci. I když se to zdá na první pohled jako velice jednoduché, nemusí tomu tak být vždy.

 

Osazení je otázkou několika hodinbetonova garaze hotovegaraze 2

Rozhodně ale při koupi a následné instalaci betonové garáže nic nepodceňujte. Pokud byste nad vším mávli rukou a nevěnovali přípravě dostatek pozornosti a času, vymstí se vám to. Mohou totiž nastat nějaké komplikace. Zároveň se ale nemusíte bát, není to zase tak náročné, abyste to nezvládli. Platí, že pokud budete dobře připraveni, pak instalace garáže, respektive její osazení na vašem pozemku bude otázkou pouhých několika hodin. Co je ale třeba připravit? Samozřejmě terén k osazení garáže.

 

Garáž není problém přemístit

Zaprvé tedy musí být terén v rovině, to je samozřejmostí. Není naprosto nezbytné vybetonovat základovou desku, i když se jedná o nejkomfortnější řešení, které se hodí i do budoucna. Protože pokud byste se rozhodli garáž někdy přemístit jinam, zbude vám základová deska, která se dá použít třeba ke stavbě nějakého jiného objektu. Máte tedy jakousi rezervu. Jestliže ale nechcete, vůbec nemusíte základovou desku stavět, protože prefabrikovaná garáž z jednoho kusu se dá posadit i na základové pásy.

 

Technika potřebuje prostor

Následně betonová garáž stojí na těchto pásech. Kromě přípravy terénu byste ale měli myslet také na to, aby kolem garáže vznikl dostatečný prostor k tomu, aby zde mohla jezdit technika, která garáž přiveze. Obvykle jde o tahač s podvalníkem, který samozřejmě potřebuje mít k vykládce garáže dostatečný prostor. Chce to v okolí minimálně 10 metrů na manipulaci. Doslova během pár hodin pak můžete svůj automobil garážovat. Jak vidíte při přípravě osazení garáže je třeba hlídat některé věci, ale zase nejde o tak náročný úkol.