28.12.2017

Umístit garáž jako součást rodinného domu, nebo raději ne? Spousta lidí v současné době volí spíše druhou možnost, tedy aby garáž nebyla součástí domu, ale stála samostatně vedle něj. Má to pochopitelně své důvody. Především si neubíráte místo v rodinném domě, které se dá využít účelněji. Za druhé neriskujete tepelné ztráty a za druhé nemusíte řešit požární předpisy.

 

Volte řešení mimo dům betonov gar

Jak ale tedy efektivně vyřešit garáž pro svého plechového miláčka, když odmítáte variantu, na jejímž základě by měla být součástí rodinného domu? Jednoduše si vyberete řešení, které počítá s tím, že se garáž bude stát mimo dům. V takovém případě je mnohem lepší a levnější prefabrikovaná betonová garáž.

Z finančního pohledu vychází jednoznačně mnohem laciněji, než kdybyste sáhli po řešení v podobě garáže zděné stavěné svépomocí.

 

Vaše peněženka uvítá správnou úvahu

Klidně můžete počítat s tím, že už volbou hotové betonové garáže namísto svépomocí stavěného zděného objektu jste ušetřili celkem 100 000 Kč.

Ano, tak velkou sumu uspoříte už pouhým tímto rozhodnutím. Vaše peněženka to jistě uvítá. Z celé škály výhod, které betonové garáže poskytují to ale ani zdaleka není všechno. Především vás překvapí a nadchne moderní vzhled. V zásadě se dá říci, že tuto garáž nerozeznáte od zděné. Můžete si volit i střechu. Jestliže nechcete plochou střechu, klidně vyberte sedlovou, valbovou nebo stanovou.

 

Střechu můžete využít jako terasu

Konečně betonová garáž může klidně i vhodně dotvářet dům, a to velice efektivně. Například si na střeše garáže můžete zařídit terasu, kde můžete odpočívat. Postavíte-li garáž hned vedle domu a vytvoříte dveře na střechu garáže z prvního patra, není to nejmenší problém. Můžete tak dobře využít celou plochu střechy k vytvoření odpočinkové zóny. Nic nepřijde nazmar.