29.11.2017

Mluvit o výhodách betonových garáží je nošením dříví do lesa. Většina lidí je dobře chápe. Jsou ale i tací, kteří si jimi nejsou jisti. Proto přese všechno neškodí si je občas připomenout, abychom nezapomněli. Teprve v tomto kontrastu totiž často pochopíte jejich význam.

 

Nízká cena jako výhoda1-jpg

Betonová garáž má velice nízkou cenu, což je její velkou devizou. Daří se ji dodržovat hlavně díky materiálu používanému při výrobě – tedy betonu. Je jisté, že i kvalitní beton se dá vyrobit poměrně levně. Díky tomu se tovární výroba garáží stává velice levnou. Když potom srovnáte pořizovací náklady na klasickou zděnou garáž a betonovou garáž, která se dodává už jako hotový objekt, asi vám nedá moc práce uhodnout, co bude levnější. Jednoznačně garáž betonová a to i o velké částky.

 

Stačí jenom ohláška

Dalším plusem prefabrikované betonové garáže je rychlá stavba. Jednoho dne se prostě rozhodnete, že chcete garáž, vyberete si ji, zaplatíte a do pár dnů či dokonce pár hodin už máte připravený parking pro svůj vůz. Bohatě vám jako příprava stačí základové pásy. A vystačíte rovněž s ohláškou stavby, pokud plocha garáže nepřesáhne rozměry 25 m2. To je také novum proti klasické zděné garáži, u které se bez projektu a povolení prostě neobejdete. Čili i samotné přípravy jsou u betonové garáže mnohem kratší.

Přemístěte garáž jinam

Pochopitelně další devizou, kterou betonová garáž z jednoho kusu nabízí, je její mobilita. Může se stát, že garáž na svém pozemku umístíte a potom po letech například změníte stavební plány. Najednou by se vám třeba prostor určený pro garáž hodil pro přístavbu domovního přístavku. Co ale s garáží? Naštěstí si v tomto případě víte rady. Můžete garáž podle potřeby přemístit jinam, na jiné místo a není to problém. Stačí opět na vytčeném místě postavit betonové základové pásy.