30.10.2017

Když si objednáte hotovou betonovou garáž, dostanete hotový prefabrikát jako celek. Vlastně máte kompletní kvádr, schránku, která poslouží jako úkryt vašeho vozu. Samozřejmě je vybavena i podlahou, jinak by to ani nešlo. Zkuste si představit takovou garáž bez podlahy. Jde to dost těžko, že?

Vlhka se nezbavíte nikdy5

Někdo ale může klidně namítnout, že v garáži není podlaha potřeba. Je přitom na hlubokém omylu. V garáži je podlaha rozhodně potřeba. Zkuste si vybavit situaci, že venku prší. Všude je spousta bahna, brodíte se vodou, kalužemi. V takový den byste se svým vozem vjeli do betonové garáže, kde je hlína, vlhko, bahno, nepořádek. To je nepříjemné, že? I když je auto chráněno ze stropu a zbylých čtyř stran, přesto se díky neexistenci podlahy dovnitř dostane mokro a nepořádek, a navíc mokro vzlíná i do země, toho se v garáži bez podlahy nezbavíte nikdy, ani za suchých dnů.

Aby váš vůz nekorodoval

Využijete-li prefabrikované betonové garáže, můžete se spolehnout, že váš vůz korozí trpět nebude. Podlaha zajistí dokonalou ochranu i ze spodu, a to je pro vás obzvláště důležité. Vlhkost, která proniká od podlahy, se totiž samozřejmě sráží ve formě vodní páry, která se usazuje na karoserii vozu a může mu nepříjemně komplikovat život, respektive výrazně snižovat jeho životnost. Tomu je třeba zabránit.

Potřebujete dobré větrání

Díky tomu, že má garáž podlahu, nepotřebujete základovou desku. Betonová garáž z jednoho kusu nabízí dostatečnou ochranu vozu. Aby se v ní vlhkost pokud možno vůbec neusazovala, to zajistíte hlavně kvalitním větráním. To nikdy nezanedbávejte, dokonce i normy a předpisy určují, jaké má mít garáž správně odvětrávání. Určitě to dodržujte, je to ve vašem vlastním zájmu, protože tak zabráníte nejenom korozi, ale zároveň i vyšší koncentraci zplodin a případným rizikům požáru.