23.9.2017

Fuj, šedá ohavná kostka nebo kvádr, řeknete si možná při představě garáže z betonu. Jenže to je hluboký omyl. Garáž tak ve skutečnosti vůbec nemusí vypadat. Naopak. Docela klidně může jít o pěknou veselou stavbu plnou barev. Nevěříte? Ale ano, je to tak. Záleží jenom na vás, jak vaše garáž bude vypadat.

Nemusí jít o nudnou šedou kostku

Pojem prefabrikovaná betonová garáž většinou asociuje opravdu ošklivý šedobílý kvádr, který na pohled rozhodně není nic moc. Je sice plně funkční, což znamená, že tam váš vůz nalezne naprosto dokonalé podmínky pro garážování, ale to je tak všechno. Ani sebelepší funkčnost nic nezmění na tom, že je to prostě ošklivé a nudné. Nemusí to ale tak zůstat. Jestliže jste milovníkem barev, vyzdobte si garáž, abyste z ní mohli mít potěšení.

Nebojte se ani kontrastního odstínu

První a základní možností, jak hotové garáže vyšperkovat, je nechat ji omítnout ve stejném odstínu jako zbytek domu. Jednoduše řečeno barva fasády vašeho rodinného domku i barva fasády garáže bude stejná. Lidé, kteří mají rádi, aby všechno dokonale ladilo, nejspíše zvolí toto řešení. Můžete ale naopak zvolit i jiný odstín, který třeba bude tvořit kontrast k domu. Všechno je jenom na vás. Střecha nebo třeba vrata garáže se také dají natřít kontrastně.

Zkuste klidně i graffiti5

Můžete ale na betonovou garáž z jednoho kusu zvolit i jiné, podstatně originální řešení. Co takhle zkusit třeba graffiti? Nemyslíme tím ošklivé černé tagy, neboli podpisy, ale nechat si třeba na objednávku nastříkat nějaký zajímavý obraz či ornament. Kreativitě se meze nekladou. Vyberete si motiv, který se bude hodit do dané lokality, místa, souzní zde. Všechno je na vás. Můžete mít na garáži opravdový originál, který budou lidé z blízkého okolí i zdaleka chodit obdivovat.