25.7.2017
 
Pořídili jste si hotovou garáž? Tím ale zdaleka nic nekončí. Garáž totiž nemusí sloužit jenom jako úschovna pro váš automobil. Mnohdy se dá využít i jako dílna pro kutily. Dále poslouží jako technická místnost domu, případně také sklad pro různé věci. Prostor je tedy velmi široký.
 
 

Není třeba dostavovat dílnu

V případě, že se hotová betonová garáž stane součástí vašeho domova, zkuste počítat i s tím, že vám část jejího prostoru poslouží k dalším aktivitám. Pokud například chcete mít u rodinného domu nejenom garáž, ale zároveň také dílnu, stojí za to pouvažovat, zda si raději nepořídit rovnou  betonovou dvojgaráž. Vyšlo by vás to nepochybně levněji, než dostavovat dodatečně dílnu k rodinnému domu. Berte ale v úvahu jednu věc: garáž s dílnou by podle zásad stavebních předpisů měla fungovat jako dva oddělené prostory. 
 

Neriskujte zbytečně požár

Velmi často ovšem garáž a dílna odděleny nejsou. V rámci bezpečí je ale důležité oba subjekty oddělovat. Zároveň je také důležité při jakékoli práci v dílně i v garáži dbát na protipožární ochranu. Hotové betonové garáže by se rozhodně neměly stát skladištěm hořlavin. Tím riskujete, že vypukne požár. Nic podobného ale nesmíte dopustit. Řešení v podobě dvojgaráže je ale nasnadě. Je lepší investovat vyšší částku a koupit dvojgaráž a část využít jako dílnu.
 

Prostory dílny a garáže byste měli oddělit 

Mnohdy se totiž stává, že muži si udělají z garáže kutilskou dílnu a auto jednoduše vystěhují ven. Vytvoří si v garáži svůj azyl. Je ale zbytečné, aby kvůli mužským kutilským ambicím musel vůz být na dešti a slunci, když se oba – jak muž s dílnou, tak auto mohou bez potíží vměstnat do jedné dvojgaráže, ovšem je třeba pak prostory oddělit, aby bylo vyhověno požárním a stavebním předpisům. To ale samozřejmě není problém.