19.7.2017
 
Instalovali jste si hotovou betonovou garáž a přemýšlíte, jak ji ještě více vylepšit? Možností je samozřejmě celá řada. Stačí trochu popřemýšlet a určitě vás nějaké napadnou. Na co se zaměřit? Jednou z možností je třeba zvýšení bezpečnosti, pokud jde o vstup do garáže a pobyt v ní. Je důležité, abyste se v ní mohli pohybovat bez pocitu ohrožení.
 
 

Jednoduchý úklid 

Vzhledem k tomu, že se jedná o hotové garáže z betonu, je samozřejmě nasnadě, že i podlaha je v garáži zhotovena z betonu. Dlužno dodat, že pro hotovou garáž jde o prakticky ideální povrch podlahy. Má výborné vlastnosti z hlediska udržení teploty, odolnosti chemikáliím, je nenáročný na údržbu, protože  provádění úklidu je zde velmi jednoduché. Betonová podlaha je optimální volbou. Do hotové garáže se hodí naprosto perfektně. Ovšem nemusí zůstat jenom u nudné šedé, která je beton typická.
 
 

Ochrana proti vlhkosti i vyšší bezpečnost 

Samozřejmě, že hotová garáž není centrem vašeho domu, ale uvědomte si, že v ní trávíte poměrně velké množství času. Proto byste měli výběru materiálů věnovat pozornost. Stojí za úvahu, jestli například podlahu garáže nenatřít. Velmi často totiž lidé berou garáž pouze jako součást praktické výbavy a nezaměřují se například na její vzhled a neřeší ani optimální podmínky. Nátěr ale může zajistit například efektivní ochranu podlahy proti vlhkosti a zároveň také vyšší bezpečnost. 
 

Nehořlavý materiál je dobrou volbou 

Je samozřejmě pravda, že podlaha betonové garáže je vystavena působení vlhkosti, nejrůznějších chemikálií a také nečistot.  Na zemi se totiž mohou objevit třeba skvrny od benzínu, nafty nebo oleje. Právě proto je nejvhodnějším materiálem beton – je nehořlavý. Zároveň pokud ho natřete třeba epoxidovým nátěrem, bude podlaha odolná proti chemikáliím s obsahem oleje, zároveň také neuklouznete.