13.7.2017
 
Z jakého materiálu by měla být vyrobena garáž, která bude mít opravdu dlouhou životnost? Samozřejmě se jako stavební materiál nabízejí cihly nebo kámen, ale to vyžaduje buď stavbu svépomocí, nebo také stavbu firmou na klíč. Ovšem univerzálním materiálem, který umožní dodávku již hotové garáže na klíč, je beton.
 
 

Nabízí pevnost i rozměrovou stabilitu

Proč by měly být hotové garáže vyráběny právě z betonu? Protože výroba z betonu je rychlá, bezproblémová a výsledek vykazuje výjimečně dobré vlastnosti. Beton jako materiál nevyžaduje žádnou zvláštní údržbu. Právě to ho posunuje na vrchol žebříčku vhodných materiálů pro výrobu hotových betonových garáží. Nabízí dostatečnou tvrdost, pevnost, odolává klimatickým změnám, je rozměrově stabilní. Například nabízí skutečně mimořádnou pevnost v tlaku. 
 

Udržuje teplo i chlad 

Beton je také nehořlavý, což je automobilů, kde se vyskytují hořlavé materiály jako benzín, nafta mimořádně důležité. Dobrá je i další vlastnost, a sice vysoká tepelná akumulace. Dokáže dlouho udržet chlad nebo teplo a tím zajistí tepelnou stabilitu v daném objektu, v tomto případě garáže. To je příznivé pro váš garážovaný vůz. 
 

Udělejte si barevnou garáž

V minulosti se garáže většinou stavěly samostatně poblíž domu. U nových domů je naopak častým trendem propojení garáže se stavbou domu. Neznamená to ale nutně, že by z betonové garáže nutně musel být vstup přímo do domu. Naopak velmi často se situace řeší tím způsobem, že garáž stojí hned vedle domu. Jinými slovy hotová betonová garáž se postaví k domu a stane se tak de facto jeho součástí. Může se domu přizpůsobit i z pohledu designu. Není potřeba mít nudnou šedou garáž. Pokud máte třeba dům v lososové nebo meruňkové barvě, klidně natřete stejným odstínem i garáž. Bude pak působit jako přirozená součást vašeho domu.