6.7.2017
 
Zděná garáž je drahá, říkáte si nejspíše ve chvíli, kdy rozvažujete, jak zajistit parkování pro svůj vůz. Skutečně, když vezmete papír, tužku a kalkulačku a propočítáte si, jaký by byl rozpočet na zděnou garáž, nejspíše budete nepříjemně překvapeni. Ano, jde opravdu o velké sumy. Nabízí se proto možnost hledat řešení jinde a využít například hotovou garáž.
 

Prodlužte životnost svého vozu 

 
Jaké možnosti v oblasti garáží máte k dispozici? Samozřejmě, že úplně nejjednodušší způsob je parkovat na ulici. Jenže takové parkování rozhodně neprospívá vašemu vozu, právě naopak. Déšť, sluneční paprsky, mráz, sníh, kroupy, to vše vůz samozřejmě velice poškozuje. Pokud chcete maximálně prodloužit životnost vašeho vozu, poohlédněte se raději po garáži. Hotová garáž nabízí efektivní řešení. Pod pojem hotové garáže se ale schová leccos. Jaké jsou v tomto směru možnosti? K dispozici jich máte celou paletu.
 

Jak uspořit peníze při pořizování garáže?

 
Pokud chcete, aby vaše hotová garáž nabídla stejný komfort jako v případě svépomocí nebo na klíč firmou budované garáže, jednoznačnou volbou jsou v takovém případě hotové betonové garáže. V porovnání se zděnou garáží ušetříte opravdu hodně. Můžete svůj plánovaný rozpočet na garáž snížit dokonce až o 30-60 %, a to samozřejmě opravdu hodně. Celkově tak můžete hotovou garáž pořídit za cenu pohybující se okolo 100 tisíc korun. 
 

Výhody: větší prostor a mobilita

 

Chcete-li jít s náklady ještě níž, pak další možností jsou například levné plechové garáže, nebo také jednoduché plachtové garáže. Je ale třeba upozornit, že tyto typy garáží nenabízejí tak dobrou ochranu, jako hotové betonové garáže. Ty tvoří velký užitný prostor, například proti zděným garážím zde můžete mít prostor větší o 40 cm. Výhodou je mobilita, a to u garáží jak betonových, tak i plechových či plachtových – ta je jejich společným znakem.