29.6.2017
 
Nemáte dostatek prostoru nebo financí pro pořízení garáže? Není třeba si zoufat, i tak můžete svůj automobil zaparkovat v bezpečí a chráněný před nepříznivými vlivy počasí. Stačí si pořídit jednoduchý a levný přístřešek na auto
 
 

Otevřený přístřešek nemusí být jen náhradním řešením, ale plnohodnotnou variantou

 
Přístřešky na auto nepředstavují jen jakousi z nouze ctnost nebo variantu, se kterou se při nejhorším musíte spokojit. Naopak, současný trend směřuje od robustních, peníze i místo pohlcujících zděných garáží k lehčím mobilním montovaným a betonovým garážím nebo právě otevřeným přístřeškům a carportům. 
 
Současná vozidla již nepotřebují nutně zbytečný komfort rozlehlé zděné garáže, stačí je ochránit před přímým působením nepříznivých podnebních podmínek, k čemuž je přístřešek plně dostačující. Větší garáž může zejména na menších pozemcích a ve stísněných zástavbách představovat zásadní narušení životního prostoru nebo omezení obytného prostoru domu. 
 

Mnohdy se zděná garáž skutečně nevyplatí

 
Pokud pro garáž navíc nemáte ještě další využití (nebude plnit například funkci zahradního domku nebo dílny), může být její stavba více než kontraproduktivní. Lehký, moderní přístřešek autu poskytne bezpečí před prachem, vlhkostí i přímým slunečním zářením. Auto, se kterým přijede z deště, pod ním navíc rychleji a lépe proschne než v uzavřené garáži, kde vlhkost může poškozovat lak nebo se přenést na stěny.
 
Velmi oblíbené jsou dnes elegantní a minimalistické přístřešky z hliníkové konstrukce a polykarbonátové krytiny. Žádané jsou však také přístřešky ze dřeva nebo lepeného lamelového dřeva, které lépe „zapadnou“ do prostředí dřevostaveb a ke starším domům a stavbám.