21.6.2017
 
Postavili jste si na zahradě nebo přímo vedle svého domu betonovou garáž?  Pokud ano, určitě řešíte i otázku příjezdové cesty ke garáži. Měla by být pohodlná a upravená. Samozřejmě je vaší vizitkou. Potřebujete se s vozem pohodlně dostat dovnitř do garáže a zároveň by vás okolí také mělo reprezentovat. 
 

Když příjezd vypadá jako tankodrom… 

 

Myslete na spoustu věcí. Především by příjezdová cesta do hotové garáže měla být dostatečně zpevněná. Určitě nechcete, aby se okolí vašeho domu, nebo část zahrady značně podobalo rozježděnému tankodromu. Nezpevněný terén vám při dešti ale vytvoří přesně takovýto povrch. Výsledkem je zastříkané zablácené auto, zablácení obyvatelé domu, kteří se zde pohybují, bahno může odstřikovat od kol auta a zamazat venkovní stěny garáže nebo stěny domu. Zkrátka a jednoduše nedořešená cesta hodně znehodnocuje okolí betonové garáže
 

Zpevněte si terén 

 
Vyplatí se cestu upravit a zpevnit. V ideálním případě vyhloubit terén cca 20-30 cm, srovnat ho do roviny, zasypat hrubším štěrkem dospodu, jemnějším štěrkem navrch a na povrch třeba jemnou drť nebo písek. Celý povrch potom udusat, aby byl opravdu pevný. Pří dešti pak nebude nikde bláto, cesta se nebude rozmáčet a propadat. Vytvoříte si pěknou, pevnou soukromou dálnici a betonová garáž s ní bude tvořit funkční i estetický celek. 
 

Zkuste zatravňovací dlaždice 

 
Někomu ale nevyhovuje cesta vysypaná pískem či štěrkem, raději by dal přednost přírodnímu povrchu. I pro takové případy existuje řešení. Opět je nutné zpevnit cestu ke garáži. Následně si pak můžete položit na cestu zatravňovací dlažičce. Díky nim bude povrch pevný a přitom cesta bude vypadat naprosto přirozeně. Bude lahodit oku a nehrozí nebezpečí jakéhokoli znečištění fasády hotové garáže či domu i při sebevětší průtrži mračen.