20.6.2017
 
Chcete-li instalovat betonovou garáž, potřebujete si nejprve promyslet, na jaké místo bude nejlépe pasovat, kam se vejde. Musíte ale brát v úvahu nejenom místo pro samotnou garáž, ale i další prostor pro techniku, která garáž bude instalovat na vámi vymezené místo. Celá akce tedy vyžaduje značnou přípravu.
 
 

Technika potřebuje místo na práci 

 
Už jste se rozhodli, že hotová betonová garáž je pro vás mnohem lepším řešením, než se pokoušet stavět garáž svépomocí nebo od firmy na klíč? Takové rozhodnutí rozhodně chválíme, protože s trochou štěstí můžete garážovat svůj vůz už krátce poté, co vám garáž přivezou a instalují. Nemusíte čekat, než se garáž postaví. Jednoduše se rozhodnete ji koupit, učiníte tak, zaplatíte za ni a necháte si ji přivézt a ihned parkujete. Ovšem celá akce instalace hotové garáže není tak jednoduchá, jak to na první pohled vypadá. Pokud si vyberete místo na garáž v úzkých a hustě zastavěných uličkách, může nastat problém. Garáž je třeba instalovat jako kompletní celek. Technika, která ji přiveze, potřebuje místo na práci. Proto si při výběru umístění garáže položte otázku: „Projede tudy nákladní automobil a další technika, která mi garáž přiveze?“ 
 

Využijte speciální vůz nebo jeřáb

 
Předem se informujte, jak dodávka garáže probíhá. Kolik prostoru bude nákladní technika potřebovat? Tyhle údaje byste měli znát předem. Projede nákladní vůz ulicí? Místo určené pro nákladní automobil a související techniku musí být dobře přístupné. Samotné osazení garáže může proběhnout dvěma způsoby. První je s využitím speciálního vozidla. Druhé pomocí jeřábu. V případě, že vše bude zajišťovat speciální vozidlo, je nutné mít k dispozici alespoň 10 metrů volného prostoru, který poslouží k nájezdu. V případě, že se akce bude účastnit jeřáb, závisí na konkrétním typu a výkonu jeřábu, kolik prostoru bude vyžadovat.