19.6.2017
 
Venkovní stání znamená pro automobil vysokou zátěž. Klimatické podmínky výrazně ovlivňují celkovou životnost vozu. Vzdušná vlhkost samozřejmě přispívá ke korozi kovových součástek. Ani plastové díly nezůstávají ušetřeny vnějších vlivů. Například UV paprsky způsobují stárnutí plastů. Vozidlo zkrátka potřebuje garáž.
 
 

Zděná garáž je drahá 

 
Bez nadsázky můžeme říci, že trvalé venkovní stání je pro vůz velkou pohromou. Užitná hodnota vozu se rok od roku snižuje a nepříznivé klimatické podmínky k tomu výraznou měrou přispívají.
 
Hotová garáž je za takových okolností pro vůz dokonce spásou. Negarážované auto má zkrátka mnohem menší životnost, než vůz garážovaný, a proto stojí za to věnovat úsilí tomu, aby se vám povedlo pořídit vašemu autíčku odpovídající garáž.
 
Chcete-li si auto zachovat v provozu co nejdéle, pořiďte si garáž. Možná namítnete, že váš dům garáž nemá a pro vás je stavba zděné garáže momentálně příliš velkou finanční investicí. Je to pochopitelné. Nemusíte si ale stavět garáž svépomocí a investovat do toho spoustu času a energie s tak trochu nejistým výsledkem. Efektivnějším řešením je pro vás hotová betonová garáž

 

Nižší náklady hrají roli 

 
Prefabrikovaná garáž z betonu má ty samé vlastnosti jako zděná garáž ať už stavěné vašimi vlastními silami, nebo odbornou firmou na klíč. Navíc ale disponuje ještě celou řadou výhod, které vám prostě zděná garáž ani při nejlepší vůli nabídnout zkrátka nemůže. Prostě přivezete garáž na místo, usadíte a už máte úkryt pro svůj vůz, nemusíte čekat, až někdo něco dostaví. Také ji můžete podle potřeby přemístit jinam, jedná se o mobilní objekt. Kromě toho v garáži zbude i prostor na další věci, například uložení zahradního náčiní a techniky. Přitom i náklady na takto pořízenou garáž jsou nižší, než na klasickou zděnou garáž. Není tedy jediný důvod, proč po betonové garáži nesáhnout.