16.6.2017
 
Velice šikovnou alternativou ke klasickým zděným garážím jsou monolitické prefabrikované garáže. Pro jejich využití hraje roli například skutečnost, že jejich osazení je snadné a rychlé. Můžete si takto pořídit nejenom volně stojící garáž, ale i garáž k rodinnému domu.
 
 

Spoj pomocí fasádní lišty 

Stavba garáže přímo v rodinném domě má řadu omezení. Musíte obětovat pro svůj vůz část obytných prostor, garáž důkladně izolovat, aby vám touto cestou neutíkalo teplo.
 
Nezbytné je i dodržení požárních předpisů. I když dříve bývalo poměrně běžné začlenit garáže přímo do stavby rodinného domu, dnes je to spíše naopak. Je snahou mít betonové garáže oddělené od domu, ale umístěné hned vedle něj. Spoj mezi garáží a rodinným domem se dá překrýt například fasádní lištou a hotová betonová garáž budí dojem, jakoby byla odjakživa součástí vašeho rodinného domu. Jenom vy sami víte, že tomu tak není. Celá stavba tak budí dojem jednolitého architektonického celku, což vypadá velice příjemně. 
 

Těžíte z mnoha výhod 

Vy sami máte z hotové betonové garáže postavené těsně u domu a de facto spojené s domem hned několik výhod. Za prvé máte auto v těsné blízkosti vstupu do domu, takže vám odpadá například zdlouhavé přesouvání bagáže z jednoho místa na druhé. V případě, že máte garáž dále od domu, nošení tašek a batohů je docela nepříjemné.
 
Za druhé monolitickou betonovou garáž pořídíte mnohem levněji, než kdybyste si nechali stavět zděnou garáž na klíč firmou současně s domem nebo dodatečně, nebo pokud byste garáž zdili svépomocí. Finanční rozdíl se pohybuje v desítkách tisíc úspor, které se vám samozřejmě budou hodit. Bonusem navíc je skutečnost, že betonová prefabrikovaná garáž bude na první pohled vypadat jako zděná součást domu. Za málo peněz tak získáváte elegantní řešení.