Snadné a rychlé řešení parkování pro váš automobil u rodinného domu představují hotové betonové garáže. Vaše auto bude v garáži v těch nejlepších podmínkách. Samozřejmě byste ale neměli zapomenout ani na vrata do těchto garáží. Obvykle se využívají sekční vrata. 
 
 

Rolovací a posuvná vrata nejsou šikovná 

Když si pořizujete hotové betonové garáže, vrata jsou jejich nedílnou součástí. Proto byste měli věnovat dostatečnou pozornost i jim. Jedině kvalitní a bezchybně fungující vrata do garáže vám zajistí bezproblémový chod vašeho parkování. Jaká vrata, aby provoz byl hladký a nezasekával se? Posuvná, rolovací vrata či dvoukřídlá vrata po francouzském způsobu nemusí být vždy ideální volbou. Manipulace s nimi může být problematická. Snadno by se tak mohlo stát, že budete zápasit s otevíráním vrat zrovna ve chvíli, když někam spěcháte. Jenže ne a ne otevřít garáž. Nečekané problémy s otevíráním vám tak mohou způsobit nemalé zpoždění a další komplikace. 
 

Nemusíte ven z vozu 

Mnohem efektivnějším a spolehlivějším řešením jsou vrata výklopná nebo sekční. Výhodou je, že tyto typy vrat nikdy nepřekážejí ani na dvoře, ani v garáži samotné. Například výklopná vrata se vyklápějí ke stropu garáže. Mohou mít na míru automatický pohon, takže se nemusíte zdržovat vystupováním z vozu při výjezdu a vjezdu. Zařízení automatického pohonu se montuje uvnitř garáže.
 
Kvůli bezpečnosti nebo riziku případné závady je automatické otevírání vrat zajištěno elektrickým spínačem na vnější klíč, a to jak zvenku, tak i uvnitř garáže. Jak jsme již v úvodu poznamenali, hotové betonové garáže obvykle mívají ve své výbavě právě sekční typy vrat. Je jisté, že všechna garážová vrata mají pevné ocelové rámy. Jejich velikost je většinou 2,5 m na šířku na 2 metry na výšku.