12.6.2017
 
Pročítáte nabídky hliníkových pergol pořád dokola, ale žádná z nich bohužel nepasuje do rozměrů, které potřebujete. Rozhodli jste se proto udělat konec všem spekulacím a zvolit nestandardní řešení: Objednat si pergolu na míru na základě vašich přání a potřeb.
 
 

S technikem proberete svá přání

Typizovaná řada hliníkových pergol Pollard (na obrázku), které patří mezi vůbec nejprodávanější typy, nabízí jenom určité rozměry. Můžete si tak objednat hliníkové pergoly délky od 200 do 700 cm a hloubky od 250 cm do 600 cm. Klidně ale může nastat případ, že chcete třeba větší pergolu, která zakryje celý dvorek domu, nebo byste rádi nějaké zvláštní řešení, například pergolu do rohu.
 
Možností je spousta. U hliníkových pergol na míru naštěstí můžeme zohlednit vaše individuální přání. Nemusíte se tedy silou mocí nacpat do škatulek, ze kterých prostě vyčuhujete. Naopak, stačí požádat o pergolu na míru. Počítejte pak s návštěvou technika, který s vámi probere vaše představy a v terénu všechno zaměří a rozměry si samozřejmě zaznamená, aby výroba mohla začít pracovat.
 

Polykarbonát zajistí i propustnost světla 

Během konzultace se také rozhodnete, zda dáte přednost střešní krytině z polykarbonátu či si raději budete přát sklo. Standardem je střešní krytiny z polykarbonátu, ovšem pokud projevíte zájem, můžete si zvolit sklo.
 
Někteří lidé jsou konzervativní a mají raději sklo a jeho povrch, dávají přednost jeho vynikající světelné propustnosti. Musíme ale dodat, že polykarbonát už má tak dobré vlastnosti, že sklu zdatně šlape na paty i této sféře – jeho světelná propustnost je 80 %. Navíc je rozdíl od skla téměř nerozbitný. Zároveň popřemýšlejte i o tom, zda je pro vás lepší u zastřešení mléčná barva, nebo kouřová. Obě dvě máte k dispozici a záleží jenom na vás, pro jakou se rozhodnete.