24.5.2017
 
Když chce člověk dneska člověk přístřeší pro své vozidlo, nabízí se mu pestrá škála možností – od nákladné, ale komfortní tradiční zděné garáže, přes prefabrikované betonové garáže, montované plechové a dřevěné nebo i plachtové jednotky, až po nekonečno variant částečně či zcela otevřených přístřešků. 
 
 
Každá z těchto variant má samozřejmě co nabídnout, má svá specifika a zajímavé a ocenitelné vlastnosti a výhody – kdyby tomu tak nebylo, rychle by daný produkt v současné silné konkurenci zmizel ze světa. 
 
Jednou z velmi úspěšných variant, které patří k nejvyhledávanějším u nás i v jiných zemích světa, patří právě montované garáže s omítkou. Co může tato alternativa nabídnout a proč uvažovat právě o ní, když možností je tolik?
 

Důvody, proč zvážit pořízení garáže s omítkou

Montované garáže s omítkou jsou ocelové konstrukce s pozinkovaným plechovým pláštěm. Tento plášť je z vnější strany ještě opatřen silnou vrstvou kvalitní omítky. Oproti plechové garáži má nesrovnatelně lepší estetické vlastnosti a snadno lze přizpůsobit vzhledu domu. Díky přidané ochraně v podobě omítky je mnohem vyšší také odolnost, izolační schopnost a životnost těchto garáží. 
 
Montáž je přitom stejně rychlá a jednoduchá jako v případě obyčejné plechové montované garáže. Jednotku lze navíc instalovat i na stísněné místo, kde by se nedostala těžká technika a kde by nebylo možné postavit zděnou garáž nebo umístit betonovou garáž. 
 
Montované garáže s omítkou jsou bezpečné a vozidlu poskytují víc než dostačující ochranu před nepřízní počasí i před vetřelci a zloději. Je možné je navíc využít také jako dílny, skladovací prostory a k dalším účelům. Tyto garáže přitom nepotřebují základy a instalují se na patky nebo zámkovou dlažbu.