23.5.2017
 
Jak moderně vyřešit garážování vozidla v moderní zástavbě, u firmy nebo kdekoli jinde? V současné době směřuje trend v této oblasti k jednoduchosti, nízkým nákladům a zejména k úspoře životního prostoru, kterého není nazbyt a stává se stále cennějším. Klasické rozmáchlé zděné garáže tudíž pomalu ustupují do pozadí. Jaké jsou za ně možnosti náhrady?
 
 

Betonové prefabrikované garáže

Velice rychlé a jednoduché řešení na klíč. Betonová garáž je dodána i s podlahou kompletně hotová a na místo usazena těžkou technikou. Betonové zdi jsou 3 – 4x tenčí než zděné a přitom slibují stejnou pevnost a odolnost vůči vlhkosti a jiným povětrnostním vlivům. 
 
Tyto garáže jsou ideální k rodinným domům, ale lze je také spojovat do řadových garáží a skvěle využít například u firem a ve stísněných zástavbách. 
 

Montované garáže

Montované garáže mohou mít podobu jen velmi jednoduchých ocelových boxů, ale mohou být také opatřeny kvalitní vnější omítkou, čímž se významně zvyšuje jejich estetická hodnota a možnosti použití. 
 
Tyto garáže se instalují přímo na cílovém místě a je možné je použít i tam, kde by se nedostala těžká technika pro položení např. betonové garáže. 
 

Montované dřevěné garáže

Montované a stavebnicové dřevěné garáže jsou řešením vhodným pro použití u moderních dřevostaveb, v rekreačních zástavbách a na dalších místech, kde by plechová či betonová garáž nebyla vhodná. Tyto garáže lze velmi dobře využívat také např. jako zahradní domky, dílny a podobně a jsou nabízeny ve velkém množství designových provedení.
 

Otevřené stání

Nejjednodušším a prostorově nejúspornějším řešením je otevřený přístřešek. Materiál lze zvolit podle okolních staveb a prostředí a vůz je dostatečně chráněn před nepřízní počasí.