17.5.2017

Pokud potřebujete postavit nebo pořídit k domu garáž, můžete zvolit různé alternativy. Klasiku představují zděné garáže nebo možná vystačíte s lehkou ocelovou či dřevěnou garáží nebo jen parkovacím stáním – jednu z velmi výhodných možností představují žádané betonové garáže
 
 

Jaké jsou výhody a rozdíly betonové garáže oproti jiným řešením?

Stavba zděné garáže je náročná na plánování, realizaci, finance i prostor. Ve všech těchto jednotlivých ohledech ji betonová garáž poráží. Moderní prefabrikované betonové garáže jsou totiž vyráběny na klíč a na pozemek zákazníka jsou umísťovány v hotovém stavu pomocí těžké techniky. Garáž máte tedy ihned připravenou k používání a nepotřebuje ani základy, stačí betonové patky či pásy. 
 
Betonová garáž také efektivněji využívá prostor. Stěny z betonu třikrát i vícekrát tenčí než z cihel, takže při stejných vnějších rozměrech získáte více vnitřního prostoru – nebo naopak. O bytelnosti betonové garáže snad není třeba ani hovořit, i při tenčích stěnách jsou tyto jednotky odolné vůči takřka všem běžným negativním vlivům a jejich životnost je opravdu vysoká. 
 
Také finančně vychází betonová garáž výrazně levněji než cihlová. Konkrétní úspora je však samozřejmě značně individuální (běžně je to ale i 60 %). 
 
Oproti obyčejným plechovým garážím má pak betonová garáž zase lepší izolační vlastnosti a vzhled, u nějž lze úpravami docílit dojmu zděné stavby dokonale sladěné s domem. Betonové garáže lze například doplnit přístřeškem pro další auto či pergolou nebo je spojovat do větších celků a vytvářet tak parkovací prostory pro velký počet vozidel. 
 
I z toho důvodu se mohou tyto garáže uplatnit nejen u rodinných domů, ale i na sídlištích, u firem a na dalších místech, kde je nedostatek prostoru a důraz je kladen na efekti