16.5.2017

Rozhodli jste se, že stavba zděné garáže by byla zbytečně nákladná a náročná na čas i prostor na pozemku a že ideálním řešením bude pořízení mobilní garáže? I při pořizování této jednoduché a levnější alternativy pro parkování vozu je nutné si správně vybrat. 
 
 

Jakou typ garáže bude ideální?

Mobilních garáží existuje více druhů a každý má svá specifika. Mezi nejpoužívanější typy patří plechové montované garáže a betonové garáže. Betonové garáže mohou nabídnout maximální odolnost a životnost a ušetří vám prostor na pozemku. Jsou vybaveny i podlahou a mají lepší izolační vlastnosti než plechové garáže.
 
Montovanou garáž je možné instalovat i na místě, kde se nedostane těžká technika. Bývá levnější, ale plech se více rozpaluje i promrzá. 
 
Velmi oblíbenou alternativu představuje montovaná garáž s omítkou, která má lepší estetické i izolační vlastnosti než prostá plechová garáž a má také delší životnost.
 

Dejte si pozor na kvalitu

Zejména pokud pořizujete montovanou garáž, je třeba si dávat pozor. Důležitá je dostatečná tloušťka stěn (alespoň 0,7 mm plech) a kvalitní povrchová úprava pozinkováním nebo ještě lépe zinkování s příměsí hliníku. 
 
Nekvalitní garáž vás sice možná vyjde levněji, ale už při montáži můžete mít problémy a nemůžete také počítat s vysokou životností. 
 

Vzhled 

Garáž by samozřejmě neměla narušovat estetiku domu či zahrady, proto byste při výběru měli zhodnotit i její vzhled a vhodnost vůči danému prostředí. Výhodou montovaných garáží s omítkou a betonových garáží je, že jsou poměrně dobře přizpůsobitelné. 
 
Můžete je vybavit jinou střechou, nátěrem, bočními dveřmi, okny nebo opatřit přístřeškem ve stylu pergoly nebo přídavného stání pro auto. Díky tomu je lze šikovně sladit se zbytkem domu a pozemku.