12.5.2017

 

Zejména v hustých zástavbách se snaží lidé zachovat co nejvíce volného prostoru a hledají také alternativní možnosti jak řešit parkovací místa pro automobily. 
 
 
Zděné garáže jsou v takové situaci nevyhovující kvůli velkým rozměrům a požadavkům na prostor, ale také kvůli zdlouhavosti a náročnosti realizace a vysokým nákladům. Auto přitom můžete bezpečně garážovat i mnohem levnějším a jednodušším způsobem.
 
Stále více využívané jsou například tzv. montované garáže. Jedná se o konstrukce z oceli a pozinkovaných, zpravidla vlnitých nebo trapézových, plechů. Tyto garáže jsou dodávány v rozebraném stavu a montují se přímo na místě. Jsou proto ideální pro použití v prostorách, kde by se nedostala těžká stavební technika. 
 
Montovanou garáž nainstalujete pouze s pomocí ručního nářadí ve dvou lidech během maximálně několika hodin. Žádné zvláštní komplikace nejsou ani s podložím. Montované garáže nepotřebují základy, obvykle se instalují na připravené patky nebo zámkovou dlažbu. Plechovou garáž navíc můžete kdykoli zase rozebrat a přemístit jinam. 
 

Montované garáže nemusejí být jen šedivé, ocelové boxy

Někdo může samozřejmě namítnout, že vzhled takových garáží je nedostačující pro použití například v sídlištní zástavbě nebo u rodinného domu. To však platí pouze pro obyčejné plechové garáže (které se však i tam mohou výborně uplatnit na místech, kde není podstatný vzhled – jako jsou staveniště, průmyslové prostory apod.). 
 
Řešením jsou montované garáže s omítkou. Základní konstrukce je stejná, avšak garáž je z vnější strany opatřena kvalitní omítkou ve zvoleném odstínu. Garáž tak nejenom působí jako zděná stavba, ale zvyšuje se její odolnost, životnost a izolační vlastnosti. Garáž lze navíc opatřit třeba sedlovou střechou, sekčními vraty nebo jinak upravit.