11.5.2017

 
Potřebujete suché a bezpečné parkovací místo pro vozidlo? Jednou možností je stavba stálé, zděné garáže, která s sebou však přináší značné finanční i časové výdaje, je náročná a výsledek zabírá zbytečně mnoho místa. 
 
 
Návratnost takové investice je přitom minimální, protože pro dané účely existují zcela dostačující alternativy, které jsou mnohem levnější a jejich realizace nemusí zabrat víc jak jediný den. Běžné požadavky na garáž přitom dokonale splňují – automobil je v zabezpečený před krádeží i vandalismem, je v suchu a chráněný před nepříznivými venkovními podmínkami.
 

Mobilita je pouze jednou z mnoha předností

Řeč je samozřejmě o mobilních garážích. Pojem mobilní přitom vyjadřuje spíše jejich potenciál, jelikož je klidně možné využívat je jako garáže stálé. Přemístitelnost není zdaleka jejich jedinou výhodou. Další přednosti jsme již nakousli, jedná se zejména o úsporu času, místa a v neposlední řadě samozřejmě i peněz.
 
Existuje přitom několik různých běžně používaných variant. Oblíbené jsou například betonové garáže na klíč, které vám dodavatel umístí na připravené místo v kompletním stavu těžkou technikou. Jsou nesmírně odolné a snadno splynou s domem nebo okolím pomocí jednoduchých úprav.
 
Montované garáže s omítkou jsou tvořeny ocelovými plechy pokrytými vnější kvalitní fasádou, montáž je možná i na těžko dostupných místech a zabere maximálně pár hodin času. Nejsou navíc potřeba základy, stačí patky nebo dlažba. 
 
Mezi nejlevnější řešení pak patří plechové garáže nebo skladové kontejnery a zajímavou alternativou jsou bezesporu i plachtové garáže
 
Podobně jako zděné garáže lze i ty mobilní využít i k dalším účelům, například jako dřevníky, kůlny, dílny, sklady a podobně.