9.5.2017
 
Ať už máte u domu dřevěnou garáž, betonovou garáž, klasickou zděnou nebo jinou, každá vyžaduje určitý přístup a dodržování některých zásad, aby sloužila dobře a co nejdéle. Samozřejmě některé garáže budou na údržbu náročnější než jiné – pojďme se podívat, na co bychom při používání garáží neměli zapomínat.
 
 

Vlhkost může škodit nejen garáži samotné, ale i jejímu obsahu

Jedním z největších problémů je vlhkost. Nejvíce náchylné jsou samozřejmě dřevěné garáže, ale vlhkost neškodí jen samotnému materiálu garáže, ale také všemu, co je v ní uschováno nebo zaparkováno. 
 
Garáž je proto nutné pravidelně a dostatečně větrat a zejména podlahu ošetřit vhodnými prostředky proti působení vlhkosti. Snažte se také nenechávat v zavřené garáží auto s nánosem sněhu, deště a podobně. Vlhkost z auta se samozřejmě bude přenášet na samotnou garáž, zejména na podlahu. 
 
Moderní betonové garáže či montované garáže jsou sice velmi odolné a mají dlouhou životnost, ale neznamená to, že vydrží vše. 
 

Věnujte se vratům!

U garáže je také důležitá dobrá izolace a kvalitní zabezpečení, proto je dobré investovat do kvalitních – ideálně sekčních vrat – které mají v těchto ohledech vynikající vlastnosti. Sekční vrata je možné namontovat i na mobilní betonové nebo montované garáže a je třeba provádět jejich pravidelnou kontrolu a údržbu. 
 
Garážová vrata je potřeba také čistit a promazávat, aby byla zajištěna jejich dokonalá funkce a plynulý chod. Problémy s vraty mohou být velkou slabinou v bezpečnosti a u garáží spojených s domem může docházet k únikům tepla. 
 
Pokud garáž používáte nejen na parkování auta, ale také třeba jako kůlnu, dílnu a podobně, věnujte čas její efektivní a ergonomické organizaci a co nejlepšímu udržování nastaveného pořádku. Získáte místo navíc a nebudete muset neustále něco hledat.