5.5.2017
 
Dřevěné garáže patří k velice oblíbeným řešením zejména u chat, chalup a u dřevostaveb. Jejich předností je samozřejmě vzhled, ale mají i další výhody – avšak ovšem i pár nevýhod. 
 
 

Jednoduchá a rychlá realizace

Dřevěnou garáž si můžete postavit sami, anebo si pořídit sériový výrobek. Ušetříte tím spoustu času i peněz. Sériové dřevěné garáže jsou podobně jako betonové garáže, plechové garáže či montované garáže s omítkou nenáročné na stavební přípravu (stačí obvykle betonové patky) a jejich montáž zabere jen pár hodin. 
 

Velmi široká nabídka provedení 

Nepřeberné množství tvarů, designů a velikostí. Takový je sortiment dřevěných garáží. Mohou být srubové i panelové, pro jedno i více aut, se sedlovou, pultovou nebo jinou střechou, s okny, bočními dveřmi, střešním převisem a tak dále a tak podobně. 
 
Sehnat tedy můžete i úplně obyčejnou a velmi levnou dřevěnou „bednu“, která zabírá minimum místa a může být vhodná například v zahrádkářské kolonii nebo u menší chaty, ale také rozměrnou, stylovou stavbu pro více aut se skvělým vzhledem a propracovaným designem.
 

Dobrá izolace

Výhodou dřevěných garáží oproti plechovým nebo betonovým jsou také lepší přirozené izolační vlastnosti dřeva. Dřevěná garáž je také nejpříjemnější variantou, pokud ji chcete využívat i např. jako dílnu či pracovnu. 
 

Nevýhody dřevěné garáže

Jedna z hlavních nevýhod plyne ze samotného materiálu – tedy dřeva. Dřevěná garáž vyžaduje přece jen pečlivější, náročnější a častější údržbu než například „nesmrtelná“ betonová garáž. Další nevýhodou může být vyšší cena, zejména v případě luxusnějších variant a při použití velmi kvalitního a odolného dřeva.