4.5.2017
 
Montované garáže, prefabrikované betonové garáže a další varianty moderních, jednoduchých, mobilních a úsporných garáží se stávají fenoménem – a není divu. Oproti zděným garážím jsou levnější, „vměstnají“ se i do stísněných prostor, jejich montáž je otázkou nanejvýš jednoho dne a lze je v případě potřeby přemístit. 
 
 
Montované garáže s omítkou a betonové garáže přitom lze dokonale sladit s domem a jejich životnost je plně srovnatelná se zděnou stavbou. Tyto moderní garáže však lze samozřejmě využít i pro jiné účely než jen jako parkování pro auto.
 

Nebojte se využít mobilní garáže i k méně obvyklým účelům

Montované i betonové garáže se mohou skvěle uplatnit například jako dílny, skladovací prostory nebo například kanceláře, či dokonce prodejní prostory a podobně. Jejich použití nahrává velmi nízká cena a rychlá realizace – proto mohou být ideální například pro drobnější nebo začínající podnikatele, kteří nechtějí nebo zatím nemohou investovat do vlastních zděných podnikatelských objektů. 
 
Za kancelář či prodejnu v montované garáži s omítkou nebo betonové buňce se přitom nemusíte stydět. Opatřit je můžete vhodným nátěrem a upravit, aby vypadaly co nejlépe. Lze například pořídit jiné dveře, nainstalovat okna, pořídit sedlovou střechu, připojit ke „garáži“ pergolu nebo terasu a tak dále a podobně. 
 
Tyto garáže jsou velmi odolné a mají dlouhou trvanlivost (i několik desítek let), navíc samozřejmě umožňují velice precizní zabezpečení (ostatně mají chránit drahá vozidla před krádeží). Jejich instalace je přitom možná s minimálními stavebními přípravami. Jako základ postačí např. zámková dlažba, betonové patky či pásy nebo i jiná podloží v závislosti na konkrétním typu garáže.