2.5.2017

Vlastníte dřevostavbu – například chatu, chalupu nebo i rodinný domek apod. – a potřebujete garáž, ale nechcete narušit ráz a styl domu nevhodně vypadající zděnou nebo betonovou garáží? Řešením může být krásná dřevěná garáž.
 
 
Dřevěnou garáž si samozřejmě můžete postavit sami nebo si ji nechat postavit na zakázku. První varianta je pracná a vyžaduje řemeslnické dovednosti, druhá varianta vám sice umožní zrealizovat dokonalou garáž podle vlastních představ, ale celá záležitost vás vyjde poměrně draho. 
 

Stavebnicové garáže jsou cenově dostupné a přitom variabilní

Určitou střední cestu pak představuje dřevěná garáž pořízená ve formě stavebnice. Výhodou je dostupná cena, rychlost a nenáročnost realizace. Spousta prodejců hobby potřeb přitom nabízí dostatečně rozmanité rozměrové i designové varianty a na větších prodejních a předváděcích místech i můžete některé modely prohlédnout zblízka již v hotovém stavu. 
 
Tyto sériové dřevěné garáže jsou buď srubové, nebo panelové konstrukce a může se jednat o velice jednoduché a levné stavby vzhledu nářaďového zahradního domku nebo kůlny, které se uplatní třeba u chat a chalup, ale také o opravdu krásné, designové i rozměrné garáže stylizované například do podoby srubu a podobně, které ocení i velice nároční zákazníci. 
 
Montáž dřevěných garáží je obvykle velice snadná a zvládnou ji i dva lidé bez zvláštních kutilských zkušeností. Instalaci je však samozřejmě možné nechat na dodavateli. Dřevěné garáže pak lze využít i jako kůlny, dílny nebo třeba dřevníky. 
Nevýhodou dřevěných garáží je – jako u každé dřevěné stavby – náchylnost materiálu na povětrnostní vlivy a působení škůdců a potřeba občasné údržby ve formě obnovení ochranných nátěrů a podobně.