28.4.2017

Pokud vás nebaví jezdit po blátě, jistě se dřív nebo později odhodláte k realizaci nějaké „lepší“ příjezdové cesty k domu či garáži. Řešení existuje celá řada, konečná volba bude záležet na tom, zda preferujete krásný vzhled, finanční úsporu nebo ryzí funkčnost a podobně. 
 
 

Zámkové a skladebné dlažby

Jednou z nejběžnějších variant pro zpevněné plochy okolo domu, včetně parkovacích míst a příjezdové cesty, je použití zámkové dlažby. Zámková dlažba má mnoho předností a její popularita není nezasloužená. 
 
Její položení je snadné a zvládnou ho i méně zkušenější osoby, dlažba vypadá skvěle, dlouho vydrží, lze v případě nutnosti opravy nebo rekonstrukce snadno rozebrat a tak dále. Zajímavou možností je také dlažba skladebná, která nabízí vyšší variabilitu než přesně zapadající dlažba zámková. 
 

Zatravňovací dlaždice či kámen

Pokud vás vzhled betonové plochy příliš neuchvacuje, můžete zvolit přírodněji vypadající variantu v podobě zatravňovacích dlaždic, které jsou prorůstány zelení a hodí se tedy například k chatám, chalupám a podobně. Tyto dlaždice mohou být betonové nebo i plastové, silnostěnné i tenkostěnné.
 
Velice esteticky příjemný je také kámen. Štípaný nebo lomový kámen je však sice krásný, ale uplatní se spíše u méně namáhaných chodníčků. Pro příjezdovou cestu zvolte raději pravidelné kamenné dlaždice, které spíše odolají vysokému tlaku.
 
Příjezdovou cestu je třeba také sladit s garáží. Moderní betonové garáže nebo montované garáže jsou vzhledově variabilní a je možné je umístit kamkoli, takže řešení příjezdové cesty není problém. Ke dřevěným garážím u chat či otevřeným přístřeškům na auto se nejlépe hodí zatravňovací dlaždice nebo zámková dlažba.