27.4.2017

Uzrálo ve vás rozhodnutí, že nutně potřebujete garáž? Předtím, než se do realizace pustíte, byste si však měli ujasnit několik zásadních věcí. 
 
 
Jaký materiál a typ garáže zvolíte je samozřejmě zásadní a podle toho se bude odvíjet náročnost a délka realizace, celková cena a tak dále. Pokud jste se rozhodli pro klasickou zděnou garáž, je důležitá volba správné tloušťky cihel. Abychom ji mohli správně odhadnout, je důležité zohlednit podnební podmínky v dané oblasti a také si ujasnit, k čemu budeme garáž používat. 
 

Zvolte správnou tloušťku zdí 

Nejmenší tloušťka cihel je 17,5 cm – jedná se však pouze o zcela základní statistické minimum. Většina garáží u nás je postavena z cihel 25centimetrových i tlustších – což platí zejména, pokud v garáži budete i něco skladovat, využívat ji jako dílnu nebo podobně a potřebujete ji zajistit proti extrémním a rychlým teplotním výkyvům.
 

Pokud potřebujete šetřit prostorem, na zděnou garáž raději zapomeňte 

Zděná garáž je tedy poměrně náročná na prostory pozemku. Pokud s místem spíše bojujete, než že byste jej měli přebytek – je na místě uvažovat i o jiném materiálu. Například betonové garáže mají zdi jen okolo 8 cm. Při menších vnějších rozměrech tak můžete zachovat stejný vnitřní prostor. Pořízení např. prefabrikované betonové garáže je navíc mnohem levnější a hlavně rychlejší než stavba zděné. 
 
Velmi výhodnou alternativu představují také montované garáže s omítkou, které můžete umístit i do prostor špatně dostupných pro těžkou techniku, jelikož montovanou garáž sestavujete až na místě z dodaných dílů. Díly vnější omítce je výsledek k nerozeznání od zděné stavby, ale za nesrovnatelně nižší cenu.