26.4.2017

Chataření a chalupaření patří neodmyslitelně ke koloritu naší země jako houbaření a kutilství. Na chatách či chalupách však trávíme obvykle jen volný čas, případně se zde zdržujeme pouze během teplé sezóny. Jak zde tedy efektivně vyřešit parkování pro auto?
 
 
Je jasné, že stavba zděné garáže je nemyslitelná z mnoha důvodů (finance, prostor, nevhodnost v daném prostředí, časová náročnost realizace apod.). K příležitostnému garážování vozu na chatě či chalupě je třeba přistupovat jinak a zvolit finančně, prostorově i časově nenáročnou, ideálně mobilní, variantu.
 

Lehkých, levných a mobilních variant garáží vhodných pro rekreační prostory je dostatek

Možností je naštěstí spousta. Montované garáže, plechové garáže a betonové garáže jsou sice mobilní a ve všech směrech úsporné, ale vzhledově by se u rekreační stavby zřejmě nevyjímaly. Zajímavější alternativu může představovat dřevěná garáž. Tyto garáže mají obvykle panelovou konstrukci a lze je snadno přizpůsobit rázu okolních staveb a nenápadně a přirozeně včlenit do prostoru. 
 
Využít je navíc lze i jako zahradní domek, dílnu nebo pracovnu a podobně, případně ji spojit s lehkým přístřeškem v podobě zahradní pergoly s posezením nebo dalšího stání pro vozidlo. Pokud se neobáváte přímo krádeže, posloužit může i samotný dřevěný přístřešek, který lze elegantně spojit s chatou či chalupou. Přístřešek pak může sloužit jako terasa či pergola a zároveň jako kryté parkovací stání. 
 
Velice zajímavou a zcela mobilní variantou jsou pak plachtové garáže, jejichž výhoda spočívá nejen v nízké ceně, ale také rychlé montáži a demontáži. Plachtový přístřešek ochrání auto před všemi nástrahami počasí a můžete si jej vzít s sebou nejen na chatu, ale i na dovolenou, do kempu apod. využít jej můžete i jako party stan, dřevník či kůlnu a podobně.