24.4.2017

Potřebujete místo pro auto, ale nedokážete se rozhodnout, jakým způsobem garáž zrealizovat nebo jaký typ garáže by pro vás byl ideální. Možná vám při výběru pomůže malé shrnutí specifik nejběžnějších způsobů řešení krytých parkování. 
 
 

Klasická zděná garáž

V současnosti se již zdaleka netěší takové oblibě jak dříve. Poměrně kritizované jsou zejména garáže spojené s domem. Zděná garáž je finančně nákladná, realizace je náročná a zdlouhavá. Jedná se o vhodné řešení, pokud máte opravdu dostatečně prostorný pozemek a chcete garáž využívat i k dalším účelům – např. jako dílnu, sklad a podobně. 

 

Betonové garáže na klíč 

Žádné stavení ani montáže, betonovou garáž vám dovezou již hotovou a usadí na připravené základové pásy. Díky tenkým, ale velmi odolným, zdem je betonová garáž nenáročná na prostor, má velmi dlouhou životnost, nepotřebuje údržbu a ušetřit můžete až 70 % nákladů oproti zděnému řešení.
 

Montované garáže

Pokud se na místo pro garáž nedostane těžká technika nebo vám betonová varianta jinak nevyhovuje, může být řešením montovaná garáž s omítkou nebo čistě plechová garáž. Nainstalovat ji můžete i do velmi omezeného prostoru a jedná se o cenově velmi výhodné řešení. Verzi s omítkou lze navíc sladit se stylem domu.
 

Zastřešená garážová stání 

Uzavřená garáž může být v mnoha případech jen nadbytečný a drahý komfort zabírající zbytečně moc místa. Pokud se přímo neobáváte krádeže nebo vandalismu, garážové stání může být ideální variantou. Jedná se o nejlevnější a nejpřizpůsobivější řešení. Přístřešek na auto lze skvěle spojit s domem a vytvořit tak, aby působil jako zcela přirozený doplněk zahrady. Auto přitom bude chráněno před deštěm, sněhem i přímým slunečním svitem.