19.4.2017

Uspoří prostor na pozemku, peníze a také čas na stavbu. Tak se dají shrnout hlavní výhody moderních mobilních garáží, které si získávají stále větší a větší oblibu a stávají se rovnocennou alternativou stálých zděných garáží. 
 
 
Mezi nejprodávanější typy patří betonové garáže s podlahou a montované garáže s omítkou. Jaké jsou mezi nimi rozdíly a jaké jsou jejich přednosti a nevýhody oproti zděným garážím?
 

Prefabrikované betonové garáže s podlahou

Jedná se o monolitické železobetonové buňky, které jsou dodávány zákazníkovi již v kompletním stavu a na místo usazovány pomocí těžké techniky. Oproti zděným garážím jsou jejich stěny výrazně tenčí (3 – 4x) a jejich úsporné rozměry umožňují jejich použití i v omezeném prostoru. Je možné je také spojovat v řadové garáže. 
 
Betonové garáže jsou cenově výhodným řešením „na klíč“. Jsou nesmírně odolné nejen vůči mechanickému poškození, ale také vůči vlhkosti a dalším povětrnostním vlivům. Nepotřebují základy a usazují se pouze na betonové patky nebo pásy. Kdykoli je možné je zase vyzvednout a přemístit.
 

Montované garáže s omítkou

Jedná se o konstrukce z ocelových pozinkovaných plechů, které jsou kvůli vzhledu, ochraně a vyšší životnosti opatřeny z vnější strany kvalitní omítkou. Montovány jsou přímo na místě a mohou být tedy umístěny i do stísněných prostor, kam by se nedostala těžká technika. 
 
Na rozdíl od obyčejných plechových garáží je možné jejich vzhled přizpůsobit domu a okolí, opatřit je různými barevnými fasádami, typy střech a podobně. Usazují se na betonové patky nebo zámkovou dlažbu a stejně jako betonové garáže je možné je spojovat do větších celků. V případě potřeby je možné je rozmontovat a přemístit.