14.4.2017
 
U rodinného domku s méně rozměrným pozemkem či v hustější zástavbě může často vzniknout prostor s místem pro zděnou garáž. U starších domů se obvykle nepočítalo s prostorem pro více než jednu garáž, pokud alespoň to. Dnes je ale běžné, že domácnost využívá dvě nebo i více aut a s parkováním je stále větší problém.
 
 
Zděná garáž je bezpečným a komfortním řešením – a objekt můžete využívat i k více účelům, například jako dílnu, kůlnu a podobně. Pokud jsou však prostory pro vozidlo či vozidla na pozemku minimální, roztahovat se se zděnou garáží nemusí být ideální. 
 
Je potřeba si v takovém případě si v takovém případě odpovědět na několik otázek. Skutečně zděnou garáž potřebuji? Nebude zabírat zbytečně moc místa? Využiji ji natolik, aby se vyplatila?
 

Otevřené garážové stání může být plně dostačující zejména pro novější vozy 

Pokud chcete garáž využívat čistě jako přístřešek na auto, pak je možná na čase uvažovat raději o garážovém stání. Jednoduché zastřešené stání vyjde mnohem levněji a zabere minimum prostoru. Využít se takto dá zastřešení typu terasy nebo pergoly a místo pod střechou zůstane v nepřítomnosti vozidla volné.
 
U moderních vozů není garážování zpravidla vysloveně nutné, pokud vás neženou obavy z krádeže. Přístřešky na auto zajistí ochranu před deštěm a sněhem, i před přehřátím na přímém slunci. 
 

Levné a mobilní montované garáže představují rozumnou střední cestu

Pokud se přesto rozhodnete, že uzavřenou garáž potřebujete stůj co stůj, zauvažujte o kompromisním řešení v podobě montované garáže, betonové garáže nebo jiné mobilní a prostorově úsporné varianty. Ušetříte oproti zděné stavbě nejen místo, ale také spoustu času a nemalé finanční prostředky.