11.4.2017

Carporty neboli přístřešky na auta jsou stále oblíbenějším řešením u mnoha domů, ale i například obchodů a firem, namísto klasických garáží. Důvody jsou jasné a prosté. Místa není na rozdávání a peněz zrovna tak. 
 
Přístřešek na auto je výhodným řešením zejména na místech, kde jsou vozidla pod dohledem nebo zde parkují po kratší dobu, není tedy nutná zabezpečená garáž na jejich dlouhodobé „zazimování“. Carport ušetří spoustu prostoru, ale také nákladů, a přitom jde o nesmírně variabilní řešení. 
 
Moderní přístřešky pro auta mohou mít skutečně velmi rozličné podoby. Může jít například o konstrukce typu pergoly nebo jen o zastřešené terasy, ale také o samostatné konstrukce ze dřeva, ocele, hliníku i jiných materiálů pro jedno nebo mnoho vozidel. 
 

Carporty mohou mít nekonečně designových řešení, jsou variabilní a úsporné

Carporty mohou být pouze zastřešením na nosné konstrukci nebo mohou mít plné některé stěny, přičemž jako výplň může sloužit například dřevo či cihly, ale také například plast, sklo a podobně. Některé designové carporty mohou mít i podobu uzavíratelných kopulí s plastovou (akrylát nebo polykarbonát) nebo skleněnou výplní.
 
Přístřešky na auto ochrání vozidlo před deštěm, sněhem i dalšími nepříznivými vlivy, jako je například přehřívání působením přímého slunečního svitu v létě a podobně, což je ve většině situací zcela dostačující. Lze je navíc velice efektně zakomponovat k domu či pozemku, například ve formě pergol a přístřešků ke zdi domu, k zahradnímu domku apod. 
 
Díky tomu můžete chytře využít i minimální prostor, který zůstane použitelný i pro jiné účely v době nepřítomnosti vozidla, zatímco uzavřená garáž by znamenala výrazný a invazivní zásah do pozemku.