5.4.2017

Nejsou na vašem pozemku vhodné podmínky pro stavbu zděné garáže nebo jste toto řešení zavrhli kvůli přílišné finanční i časové náročnosti? Nemusíte kvůli tomu ještě rezignovat na kryté stání pro vaše vozidlo. Alternativou může být mobilní garáž.

Betonové prefabrikované jednotky i montované garáže s omítkou představují výhodnou volbu

Jedná se o variantu, která může nabídnout hned několik velice významných výhod. Jednou z těch nejzajímavějších je samozřejmě nižší pořizovací cena. Betonová garáž nebo jiný mobilní přístřešek na auto vám může ušetřit i 60 a více procent nákladů oproti výstavbě nové stálé garáže.

Další podstatnou předností je rychlost. Místo zdlouhavé stavby můžete mít betonovou nebo montovanou garáž k dispozici prakticky ihned. Není potřeba stavit ani základy. Mobilní garáže se instalují na připravené betonové pásy nebo dlažbu.

Výhodou je také nenáročnost na prostor. Tyto garáže můžete umístit i na těžko dostupná místa, kde by stavba probíhala složitě (montované plechové garáže) anebo i do svahu (betonové garáže). Prefabrikované betonové garáže i plechové garáže s omítkou mají také výhodu podstatně tenčích zdí. Betonové zdi mívají cca 7 – 10 cm, oproti zděným jsou tedy 4x i vícekrát užší.

 

Dřevěná garáž nebo garážové stání zapadne i do přírodního prostředí chaty či zahrady

Další možností je také například dřevěná garáž, která je vhodná zejména na chaty či chalupy, kde by betonová nebo plechová omítnutá garáž působila rušivě. Dřevěné garáže jsou vyráběny buď panelovou, nebo srubovou konstrukcí.

Pokud máte automobil pod dohledem, můžete zvolit i otevřený přístřešek na auto, který je úsporný, levný a elegantní.