4.4.2017
 
Přemýšlíte, jakou variantu garáže zvolit pro váš dům, aby co nejlépe zapadla do okolního prostředí a přitom poskytla vašemu vozidlu potřebnou ochranu? 
 
 

Při opravdu stísněném prostoru je přístřešek výhodná varianta

Garážové stání může být velmi výhodnou alternativou u domků, kde skutečně bojujete s nedostatkem prostoru. Jednoduchý přístřešek pro auto může vyřešit problém a přitom neubrat téměř žádné místo. Často jsou takto využívány pergoly
 
Přístřešek ukryje auto před sněhem, deštěm i před přímým sluncem a jedná se o levné a jednoduché řešení. Nevýhodou může být nízká ochrana před krádeží nebo vandalismem, ale pokud je stání situované tak, abyste na něj od domu dobře viděli, může i tento problém odpadnout. 
 

Mobilní garáže nezaberou mnoho místa a lze je vzhledově přizpůsobit okolí

Mobilní garáže jsou v poslední době také velmi oblíbené. Může jít o montované garáže, prefabrikované betonové garáže i jiné varianty. Jejich výhodou je rychlost instalace, relativně nízké pořizovací náklady, bezpečnost a nízké nároky na prostor. 
 
Montované garáže mohou být čistě plechové stavení, anebo mohou být opatřeny vnější vrstvou omítky, aby působily jako zděné stavby. Betonové garáže jsou vyráběny na klíč a dopravovány v kompletním stavu. 
 

Zděné garáže jsou nákladné po finanční stránce, ale můžete si je postavit zcela podle vlastních představ

Zděné garáže nebo dřevěné stálé garáže jsou vhodné u domů, kde je dostatek místa, ale musíte počítat s vyššími náklady. Výhodou je možnost postavit si je skutečně na míru, a tak aby dokonale doplňovaly dům i zbytek pozemku a mohli plnit třeba i více účelů. Dnes se již příliš nedoporučuje stavět garáže přímo jako součást domu. Většinou je výhodnější volně stojící stavba.