Při výběru garážových vrat se samozřejmě orientujeme podle různých parametrů. Mezi ty základní patří cena, nároky na prostor, izolace a podobně. V současné době se však nejčastěji můžeme setkat s vraty sekčními, která mají vynikající vlastnosti a hodí se prakticky pro jakýkoli typ garáže, od zděných až po mobilní plechové garáže apod.
 
Sekční vrata jsou vyráběna z lamel o šířce zpravidla cca 40 – 50 cm. Tyto vrata se otevírají zcela vertikálně, jednotlivé díly zajíždějí po vodicích drahách pod strop. Díky tomu jsou sekční vrata ideální i do malých garáží a do jakkoli stísněných vjezdových prostor, kde by například výklopná vrata překážela. 
 

Minimální nároky na prostor, pohodlí díky dálkovému ovládání, bezpečnost a dlouhá životnost

Sekční vrata mohou být ovládaná manuálně, anebo je samozřejmě možné dopřát si komfort s dálkově ovládanými vraty, které můžete otevřít, aniž byste museli vystupovat z auta. Většina těchto bran umožňuje instalaci dálkového pohonu i dodatečně. 
 
Sekční vrata jsou navíc velmi bezpečná, nehrozí skřípnutí prstů mezi lamely, snadno se ovládají i ručně (pokud jsou správně namontována) a díky pádové brzdě se nemusíte bát samovolného zavření vrat. 
 
Jednou z významných výhod těchto vrat je dobré utěsnění a možnost zateplení, jsou nehlučná, jejich životnost je velmi vysoká a je možné je otevřít elektricky, ale i manuálně např. při výpadku proudu. Sekční vrata lze nainstalovat na klasické zděné, ale i například na betonové garáže, montované garáže, dřevěné garáže a podobně. 
 
Je možné je navíc získat v různých barevných verzích a designových provedeních, například ve variantě s imitací dřeva a podobně. Díky tomu je vrata možné přizpůsobit vzhledu garáže.