Chcete, aby vaše auto bylo v bezpečí před krádeží, vandalismem a také před nepříznivými vlivy počasí? Nejjistějším řešením je pořízení garáže. Skutečná otázka zní, jakou variantu garáže zvolit. 
 
 
Tradiční a stále velice oblíbené zděné, stálé garáže jsou jistě výhodou, pokud jste si pořídili dům, který již takovou garáží disponuje. V opačném případě nastává problém. U některých domů není na výstavbu zděné garáže dostatek prostoru – to platí zejména ve starých zástavbách, kde se s větším množstvím garáží jednoduše nepočítalo. 
 

Mobilní garáže mohou řešit problém s nedostatkem prostoru i finančních prostředků

Dnes má však běžná domácnost jedno, ale někdy i více vozidel, a staré garážové kapacity na takový objem dopravních prostředků jednoduše nestačí. Můžete se tedy vrhnout do přístavby zděné garáže, ale musíte počítat s tím, že něco takového zabere spoustu času, prostoru a bude vás to stát i nemalé finance. Přistavování garáže přímo k domu se navíc dnes již nedoporučuje kvůli narušení celistvosti izolace budovy. 
 
Výhodným řešením takové situace může být pořízení mobilní betonové garáže nebo montované garáže s omítkou. Tyto garáže můžete umístit kdekoli na pozemku – i na stavebně těžko dostupných místech, kde byste zděnou garáž nemohli zrealizovat. 
 
Mobilní betonovou garáž není nutné vytápět a může sloužit i jako sezónní skladiště například pro zahradní nábytek, nářadí a podobně. Posloužit tedy může i jako kůlna. Vzhledově lze navíc montované garáže i betonové garáže přizpůsobit rázu domu a pozemku. 
 
Největší výhodou však pro většinu lidí bude relativně nízká pořizovací cena a minimální nároky na údržbu. Mobilní garáže lze navíc v případě potřeby kdykoli přemístit.