Nastala doba, kdy se ze zimního spánku probouzí veškeré rostliny, stromy a keře a také trávník. Jak na úpravu zahrady? 
 
 

Srovnání terénu

Pokud chcete provést úpravy zahrady u novostavby, zcela jistě máte připravený plánek, jak bude vaše zahrada vypadat a podle toho začnete provádět zemní a výkopové práce. Správně připravená zahrada bude vaší chloubou. 
 

Terénní úpravy

Pokud je váš pozemek zatím neosázený, je potřeba provést terénní úpravy, také je vhodné zajistit si odvoz zeminy, tzv. hlušiny, která již není v zahradě potřeba. Jde o neúrodnou půdu, která nemá žádné živiny. V zahradě je potřeba připravit všechny zahradní stavby a provést výkopy pro bazén nebo pro jezírko. 
 

Nezbytní pomocníci

Úprava zahrady nezahrnuje jen modelaci terénu, ale také úprava rostlin, sečení trávníku, zastřihávání keřů a prořezávání stromů. K tomu je potřeba mít vhodné pomocníky. Růst trávy zajistí vertikutátor. Pomůže ozdravit plochu trávníku.
 
Vertikutaci provádějte na jaře a na podzim. Pro údržbu zahrady potřebujete také sekačku na trávu. Módním trendem jsou robotické sekačky, které vám ušetří spoustu času. Dalšími nezbytnými pomocníky jsou plotostřihy a křovinořezy, které usnadní úpravu a údržbu stromů, keřů a dalších dřevin.
 

Úprava zahrady

Úpravy zahrady jsou naprosto nezbytné. O stavu zahrady vypovídá to, jací jsou majitelé domu, jak o něj a jeho okolí pečují. Pokud si nejste jisti, jak provést veškeré zemní a výkopové práce i srovnání terénu zahrady, obraťte se na odborníky. Zahrada vyžaduje pravidelnou a správnou péči. Jedině tak se vám odvděčí bohatou úrodou, jasně zeleným a hustým trávníkem, dokonalým stíněním v podobě košaté koruny stromů.