Stavba zděné garáže se může značně prodražit a je kolem ní spousta práce, nemluvě o časové náročnosti. Stání pro vozidlo nebo vozidla přitom můžete vyřešit mnohem levněji a rychleji.
 
 

Prefabrikované betonové garáže na klíč

Jednou z mozností jsou sériově vyráběné betonové garáže s podlahou. Jedná se o velice pohodlné a cenově dostupné řešení na klíč. Jednoduše zakoupíte hotovou garáž a tu vám jeřáb usadí na předem připravené místo. Poté můžete garáž začít hned používat.
 
Betonová garáž ušetří nejen čas a peníze, ale také prostor, jelikož jsou betonové zdi výrazně tenčí než zděné a garáž je konstruována úsporně, tak aby zabírala co nejméně místa. Vyžadovány navíc nejsou žádné základy. Garáž je umístěna na patky připravené pro přední a zadní část buňky. 
 
Betonovou garáž je kdykoli možné zase jeřábem vyzvednout a přemístit, takže se jedná o ideální řešení, pokud vyžadujete mobilitu. Tyto prefabrikované garáže jsou vyrobeny z prvotřídního betonu a jsou k dispozici v různých nátěrech. Jejich životnost a odolnost vůči mechanickému poškození, vlhkosti, mrazu i dalším nepříznivým vlivům je obrovská. 
 
Je možné pořídit si garáž pro jeden vůz nebo i dvojgaráž. Garáže je také možné seskupovat do velmi úsporných řadových stání, takže jsou ideální tam, kde je málo místa, ale je potřeba zabezpečit mnoho aut.
 

Montované garáže s omítkou 

Další výhodnou možností jsou montované garáže s omítkou. Jedná se o kovovou konstrukci z pozinkovaných plechů opatřených vnější vrstvou kvalitní omítky. Z vnější strany tak vypadají jako zděné stavby. Jelikož se montují až na místě, je možné je instalovat i na velmi těžko dostupná místa.
 
Montované garáže lze také různě upravit, opatřit sedlovou střechou, jiným nátěrem a podobně. Stejně jako betonové garáže jsou mobilní – v případě potřeby je rozložíte a přesunete jinam.