27.2.2018

Když si postavíte betonovou garáž k domu, vaše práce zdaleka není u konce. Nezbude než ještě upravit okolí. Potřebujete totiž vybudovat kvalitní příjezdovou cestu. Není možné jezdit do garáže oranicí. Jak tedy upravit okolí garáže?

5.2.2018

Chcete si koupit betonovou garáž? Potom musíte připravit vše na její instalaci. I když se to zdá na první pohled jako velice jednoduché, nemusí tomu tak být vždy.

garáž

28.12.2017

Umístit garáž jako součást rodinného domu, nebo raději ne? Spousta lidí v současné době volí spíše druhou možnost, tedy aby garáž nebyla součástí domu, ale stála samostatně vedle něj. Má to pochopitelně své důvody. Především si neubíráte místo v rodinném domě, které se dá využít účelněji. Za druhé neriskujete tepelné ztráty a za druhé nemusíte řešit požární předpisy.

29.11.2017

Mluvit o výhodách betonových garáží je nošením dříví do lesa. Většina lidí je dobře chápe. Jsou ale i tací, kteří si jimi nejsou jisti. Proto přese všechno neškodí si je občas připomenout, abychom nezapomněli. Teprve v tomto kontrastu totiž často pochopíte jejich význam.

garáž

30.10.2017

Když si objednáte hotovou betonovou garáž, dostanete hotový prefabrikát jako celek. Vlastně máte kompletní kvádr, schránku, která poslouží jako úkryt vašeho vozu. Samozřejmě je vybavena i podlahou, jinak by to ani nešlo. Zkuste si představit takovou garáž bez podlahy. Jde to dost těžko, že?

12.10.2017

Výhod hotových betonových garáží se nabízí velké množství. Například když si chcete stavět garáž svépomocí, musíte její výkres samozřejmě dodat stavebnímu úřadu a žádat o povolení. Tomuto procesu se vyhnete pouze v případě, že stavíte garáž jako součást rodinného domu. Když ale budujete svépomocí, dodání projektové dokumentace a žádost o povolení je nutností.

23.9.2017

Fuj, šedá ohavná kostka nebo kvádr, řeknete si možná při představě garáže z betonu. Jenže to je hluboký omyl. Garáž tak ve skutečnosti vůbec nemusí vypadat. Naopak. Docela klidně může jít o pěknou veselou stavbu plnou barev. Nevěříte? Ale ano, je to tak. Záleží jenom na vás, jak vaše garáž bude vypadat.

7.9.2017

Vystavět si garáž bez podlahy je velkou chybou. Od země vzlíná velká vlhkost, což má nepochybně silný negativní vliv na karoserii vašeho vozu. Proto garáže bez podlahy v podstatě ztrácejí smysl. Pokud si ale zvolíte hotové betonové garáže s podlahou, můžete si být 100% jisti, že váš vůz bude dostatečně chráněný.

16.8.2017
 
V současnosti je velice moderní mít garáž pro svůj automobil hned vedle domu. Zatímco v minulosti se většinou garáže stavěly odděleně od domu, nyní je spíše trend mít je těsně vedle obytné části. Betonové garáže tomuto trendu nahrávají. Není problém je umístit u domu.
 

8.8.2017
 
Postavili jste si u domu nebo v zahradě hotovou betonovou garáž? Pokud ano, vaše práce tímto krokem ještě nekončí. Je třeba samozřejmě upravit okolí garáže a především vybudovat dobrou příjezdovou cestu. Bez té to nepůjde. Nemůžete do garáže jezdit bahnem. Terén musí být zpevněný. Jinak byste si zašpinili auto, vnitřek garáže, špatně by se vám vyjíždělo a zajíždělo. 
 

2.8.2017
 
Finance se ocitají v popředí mnoha našich rozhodování. Není divu. Člověk se snaží maximálně ušetřit. Výjimkou samozřejmě nejsou ani různé stavby, například garáže. Jaké řešení garáže je nejlevnější, ovšem při zachování té nejvyšší kvality? Hotové betonové garáže vám nabídnou vysokou kvalitu, a přitom splní požadavky na cenu. 
 

25.7.2017
 
Pořídili jste si hotovou garáž? Tím ale zdaleka nic nekončí. Garáž totiž nemusí sloužit jenom jako úschovna pro váš automobil. Mnohdy se dá využít i jako dílna pro kutily. Dále poslouží jako technická místnost domu, případně také sklad pro různé věci. Prostor je tedy velmi široký.
 

19.7.2017
 
Instalovali jste si hotovou betonovou garáž a přemýšlíte, jak ji ještě více vylepšit? Možností je samozřejmě celá řada. Stačí trochu popřemýšlet a určitě vás nějaké napadnou. Na co se zaměřit? Jednou z možností je třeba zvýšení bezpečnosti, pokud jde o vstup do garáže a pobyt v ní. Je důležité, abyste se v ní mohli pohybovat bez pocitu ohrožení.
 

13.7.2017
 
Z jakého materiálu by měla být vyrobena garáž, která bude mít opravdu dlouhou životnost? Samozřejmě se jako stavební materiál nabízejí cihly nebo kámen, ale to vyžaduje buď stavbu svépomocí, nebo také stavbu firmou na klíč. Ovšem univerzálním materiálem, který umožní dodávku již hotové garáže na klíč, je beton.
 

6.7.2017
 
Zděná garáž je drahá, říkáte si nejspíše ve chvíli, kdy rozvažujete, jak zajistit parkování pro svůj vůz. Skutečně, když vezmete papír, tužku a kalkulačku a propočítáte si, jaký by byl rozpočet na zděnou garáž, nejspíše budete nepříjemně překvapeni. Ano, jde opravdu o velké sumy. Nabízí se proto možnost hledat řešení jinde a využít například hotovou garáž.

29.6.2017
 
Nemáte dostatek prostoru nebo financí pro pořízení garáže? Není třeba si zoufat, i tak můžete svůj automobil zaparkovat v bezpečí a chráněný před nepříznivými vlivy počasí. Stačí si pořídit jednoduchý a levný přístřešek na auto
 

22.6.2017
 
Mobilní betonové garáže získávají stále větší popularitu. Čerpají z mnoha výhod, jež svým zákazníkům nabízejí, což je především příznivá cena, schopnost případného přesunu, velký užitný prostor, rychlé pořízení. Ovšem nejde o jedinou podobu prefabrikované budovy. Stejně dobře jako garáž si můžete pořídit i mobilní prodejnu.

21.6.2017
 
Postavili jste si na zahradě nebo přímo vedle svého domu betonovou garáž?  Pokud ano, určitě řešíte i otázku příjezdové cesty ke garáži. Měla by být pohodlná a upravená. Samozřejmě je vaší vizitkou. Potřebujete se s vozem pohodlně dostat dovnitř do garáže a zároveň by vás okolí také mělo reprezentovat. 

20.6.2017
 
Chcete-li instalovat betonovou garáž, potřebujete si nejprve promyslet, na jaké místo bude nejlépe pasovat, kam se vejde. Musíte ale brát v úvahu nejenom místo pro samotnou garáž, ale i další prostor pro techniku, která garáž bude instalovat na vámi vymezené místo. Celá akce tedy vyžaduje značnou přípravu.
 

19.6.2017
 
Venkovní stání znamená pro automobil vysokou zátěž. Klimatické podmínky výrazně ovlivňují celkovou životnost vozu. Vzdušná vlhkost samozřejmě přispívá ke korozi kovových součástek. Ani plastové díly nezůstávají ušetřeny vnějších vlivů. Například UV paprsky způsobují stárnutí plastů. Vozidlo zkrátka potřebuje garáž.
 

16.6.2017
 
Velice šikovnou alternativou ke klasickým zděným garážím jsou monolitické prefabrikované garáže. Pro jejich využití hraje roli například skutečnost, že jejich osazení je snadné a rychlé. Můžete si takto pořídit nejenom volně stojící garáž, ale i garáž k rodinnému domu.
 

15.6.2017
 
Výstavba domu či bytu i pouhé stěhování a vás klade spoustu požadavků. Jedním z nich je i otázka, jak vyřešit parkování svého vozu. Někde parkovat musíte. Bez garáže se neobejdete. Ovšem vysoká cena pozemků většinu lidí nutí k úsporám. Kde a jak tedy zaparkovat auto? 

14.6.2017
 
Vybudovali jste si rodinný dům a přemýšlíte o tom, kde zagarážovat svoje auta? Zejména v případě, že máte dva a více vozů, může být rozhodování docela těžké. Postavit si garáž svépomocí, nebo si na stavbu najmout firmu? Většinou je to drahé. Prefabrikovaná betonová garáž je levnější.
 

Snadné a rychlé řešení parkování pro váš automobil u rodinného domu představují hotové betonové garáže. Vaše auto bude v garáži v těch nejlepších podmínkách. Samozřejmě byste ale neměli zapomenout ani na vrata do těchto garáží. Obvykle se využívají sekční vrata. 
 

12.6.2017
 
Pročítáte nabídky hliníkových pergol pořád dokola, ale žádná z nich bohužel nepasuje do rozměrů, které potřebujete. Rozhodli jste se proto udělat konec všem spekulacím a zvolit nestandardní řešení: Objednat si pergolu na míru na základě vašich přání a potřeb.
 

24.5.2017
 
Když chce člověk dneska člověk přístřeší pro své vozidlo, nabízí se mu pestrá škála možností – od nákladné, ale komfortní tradiční zděné garáže, přes prefabrikované betonové garáže, montované plechové a dřevěné nebo i plachtové jednotky, až po nekonečno variant částečně či zcela otevřených přístřešků. 
 

23.5.2017
 
Jak moderně vyřešit garážování vozidla v moderní zástavbě, u firmy nebo kdekoli jinde? V současné době směřuje trend v této oblasti k jednoduchosti, nízkým nákladům a zejména k úspoře životního prostoru, kterého není nazbyt a stává se stále cennějším. Klasické rozmáchlé zděné garáže tudíž pomalu ustupují do pozadí. Jaké jsou za ně možnosti náhrady?
 

22.5.2017
 
Přemýšlíte jak vyřešit parkování auta u domu, chaty nebo chalupy, a jestli pro vás bude výhodnější postavit rovnou klasickou uzavřenou garáž, anebo se spokojíte s otevřeným přístřeškem na auto? Pomoci při rozhodování vám může výčet základních výhod, nevýhod a specifik jednotlivých variant. 
 

19.5.2017
 
Chataření a chalupaření patří v Česku mezi národní „sporty“ a i když nadšení z dob minulých částečně opadlo, stále se dá říct, že nějakou chatu nebo chalupu vlastní nebo navštěvuje občas skoro každý. S parkováním však může být u těchto rekreačních objektů někdy problém.
 

 
18.5.2017
 
Průměrná garáž by se dala přirovnat skoro k truhle s pokladem. Často se v ní nachází drahé vozidlo, nářadí, vybavení a další majetek v celkových hodnotách sahajících nezřídka do stovek tisíc korun. Přesto si většina lidí se zabezpečením garáže neláme hlavu zdaleka úměrně k hodnotě jejího obsahu.
 

17.5.2017

Pokud potřebujete postavit nebo pořídit k domu garáž, můžete zvolit různé alternativy. Klasiku představují zděné garáže nebo možná vystačíte s lehkou ocelovou či dřevěnou garáží nebo jen parkovacím stáním – jednu z velmi výhodných možností představují žádané betonové garáže
 

16.5.2017

Rozhodli jste se, že stavba zděné garáže by byla zbytečně nákladná a náročná na čas i prostor na pozemku a že ideálním řešením bude pořízení mobilní garáže? I při pořizování této jednoduché a levnější alternativy pro parkování vozu je nutné si správně vybrat. 
 

12.5.2017

 

Zejména v hustých zástavbách se snaží lidé zachovat co nejvíce volného prostoru a hledají také alternativní možnosti jak řešit parkovací místa pro automobily. 
 

11.5.2017

 
Potřebujete suché a bezpečné parkovací místo pro vozidlo? Jednou možností je stavba stálé, zděné garáže, která s sebou však přináší značné finanční i časové výdaje, je náročná a výsledek zabírá zbytečně mnoho místa. 
 

10.5.2017

 
Potřebujete garáž, ale nevíte, jaký materiál pro stavbu bude ideální, nebo jestli pořídit hotovou garáž
 

 
9.5.2017
 
Ať už máte u domu dřevěnou garáž, betonovou garáž, klasickou zděnou nebo jinou, každá vyžaduje určitý přístup a dodržování některých zásad, aby sloužila dobře a co nejdéle. Samozřejmě některé garáže budou na údržbu náročnější než jiné – pojďme se podívat, na co bychom při používání garáží neměli zapomínat.
 

5.5.2017
 
Dřevěné garáže patří k velice oblíbeným řešením zejména u chat, chalup a u dřevostaveb. Jejich předností je samozřejmě vzhled, ale mají i další výhody – avšak ovšem i pár nevýhod. 
 

4.5.2017
 
Montované garáže, prefabrikované betonové garáže a další varianty moderních, jednoduchých, mobilních a úsporných garáží se stávají fenoménem – a není divu. Oproti zděným garážím jsou levnější, „vměstnají“ se i do stísněných prostor, jejich montáž je otázkou nanejvýš jednoho dne a lze je v případě potřeby přemístit. 
 

Ačkoli je z hlediska občanského zákona možné chápat garáž i jako nemovitý majetek, v případě zděných garáží, i jako movitý majetek, v případě montovaných garáží, betonových garáží a dalších variant bez pevných základů v zemi – z pohledu stavebního zákona je garáž vždy stavbou bez ohledu na pevnost jejího základu. Co naopak stavební zákon zajímá je rozměr garáže. 
 

2.5.2017

Vlastníte dřevostavbu – například chatu, chalupu nebo i rodinný domek apod. – a potřebujete garáž, ale nechcete narušit ráz a styl domu nevhodně vypadající zděnou nebo betonovou garáží? Řešením může být krásná dřevěná garáž.
 

28.4.2017

Pokud vás nebaví jezdit po blátě, jistě se dřív nebo později odhodláte k realizaci nějaké „lepší“ příjezdové cesty k domu či garáži. Řešení existuje celá řada, konečná volba bude záležet na tom, zda preferujete krásný vzhled, finanční úsporu nebo ryzí funkčnost a podobně. 
 

27.4.2017

Uzrálo ve vás rozhodnutí, že nutně potřebujete garáž? Předtím, než se do realizace pustíte, byste si však měli ujasnit několik zásadních věcí. 
 

26.4.2017

Chataření a chalupaření patří neodmyslitelně ke koloritu naší země jako houbaření a kutilství. Na chatách či chalupách však trávíme obvykle jen volný čas, případně se zde zdržujeme pouze během teplé sezóny. Jak zde tedy efektivně vyřešit parkování pro auto?
 

25.4.2017

Uvažujete o pořízení garáže a nevíte, jestli bude lepší zakomponovat ji přímo do domu, anebo zvolit raději samostatně stojící variantu? Pomůžeme vám se rozhodnout. 
 

24.4.2017

Potřebujete místo pro auto, ale nedokážete se rozhodnout, jakým způsobem garáž zrealizovat nebo jaký typ garáže by pro vás byl ideální. Možná vám při výběru pomůže malé shrnutí specifik nejběžnějších způsobů řešení krytých parkování. 
 

21.4.2017

Pořídili jste si novou garáž a přemýšlíte, jestli nějak vyřešit její vytápění a případně, jaký zdroj tepla zvolit, aby byly náklady co nejnižší?
 

20.4.2017

Jen samotný fakt, že je vozidlo umístěné v garáži, samozřejmě neznamená, že je v dokonalém bezpečí. Garáže jsou samozřejmě lákavým soustem pro zloděje, protože jejich majitele mnohdy zapomínají na dostatečné zabezpečení. 

19.4.2017

Uspoří prostor na pozemku, peníze a také čas na stavbu. Tak se dají shrnout hlavní výhody moderních mobilních garáží, které si získávají stále větší a větší oblibu a stávají se rovnocennou alternativou stálých zděných garáží. 
 

18.4.2017
 
Chcete garáž, která bude dobře vypadat, ale nezatíží váš rozpočet a nezabere zbytečně moc místa? Velmi výhodnou variantou je v takovém případě pořízení montované garáže s omítkou, která výše zmíněné požadavky splňuje na jedničku. 
 

14.4.2017
 
U rodinného domku s méně rozměrným pozemkem či v hustější zástavbě může často vzniknout prostor s místem pro zděnou garáž. U starších domů se obvykle nepočítalo s prostorem pro více než jednu garáž, pokud alespoň to. Dnes je ale běžné, že domácnost využívá dvě nebo i více aut a s parkováním je stále větší problém.
 

13.4.2017
 
Garáž je ideálním místem na skladování zahradního vybavení, nářadí, materiálů a podobně – a bývá jediným východiskem, pokud nemáte sklep, zahradní domek nebo jiné úložné prostory na pozemku. 
 

12.4.2017
 
Vhodné osvětlení garáže je důležité vybrat pečlivě a také velice účelově, jelikož musí především splňovat praktické požadavky, méně se v případě garážového osvětlení dbá na estetiku, styl a podobně. Za součást garážového osvětlení lze považovat také osvětlení prostoru před garáží a příjezdové cesty.
 

11.4.2017

Carporty neboli přístřešky na auta jsou stále oblíbenějším řešením u mnoha domů, ale i například obchodů a firem, namísto klasických garáží. Důvody jsou jasné a prosté. Místa není na rozdávání a peněz zrovna tak. 

10.4.2017 
 
Mnoha lidem při představě plechové garáže vstávají hrůzou vlasy na hlavě. Moderní montované garáže však už zdaleka nemusejí být jen nevzhledné šedivé plechovky hodící se přinejlepším na staveniště. Montované garáže s omítkou se naopak stávají trendem a v mnoha případech mohou být na první pohled k nerozeznání od zděné stavby.
 

7.4.2017
 
Montované garáže a mobilní betonové garáže se stávají fenoménem a pomalu začínají svou oblíbeností dohánět klasické zděné, stálé garáže. Jejich výhoda tkví ve velice rychlé a snadné instalaci, úspoře místa a možnosti umístění i do stísněných a špatně přístupných prostor, ale také v nízké ceně.
 

6.4.2017

Různá mobilní a alternativní řešení garážových prostor si v současnosti získávají značnou oblibu. Je to díky tomu, že oproti výstavbě klasické zděné garáže můžete ušetřit finanční prostředky, prostor, ale také čas, námahu a podobně. Robustní zděné garáže navíc málokde najdou skutečně plné uplatnění, aby se investice do nich zcela vrátila. 
 

5.4.2017

Nejsou na vašem pozemku vhodné podmínky pro stavbu zděné garáže nebo jste toto řešení zavrhli kvůli přílišné finanční i časové náročnosti? Nemusíte kvůli tomu ještě rezignovat na kryté stání pro vaše vozidlo. Alternativou může být mobilní garáž.

 4.4.2017
 
Přemýšlíte, jakou variantu garáže zvolit pro váš dům, aby co nejlépe zapadla do okolního prostředí a přitom poskytla vašemu vozidlu potřebnou ochranu? 
 

3.3.2017
 
Zateplit, nebo nezateplit garáž? Toť otázka. Hned na úvod je nutné říci, že jednoznačná odpověď rozhodně neexistuje. Záleží vždy na typu garáže, jejím umístění, způsobu využití a na dalších faktorech.
 

 
Při výběru garážových vrat se samozřejmě orientujeme podle různých parametrů. Mezi ty základní patří cena, nároky na prostor, izolace a podobně. V současné době se však nejčastěji můžeme setkat s vraty sekčními, která mají vynikající vlastnosti a hodí se prakticky pro jakýkoli typ garáže, od zděných až po mobilní plechové garáže apod.

 
Rozhodnutí, zda pořídit samostatnou garáž, včlenit garáž do domu nebo si vystačit pouze s neuzavřeným garážovým stáním, je vždy složité a typ garáže i její umístění by mělo záviset na celkové koncepci domu, dostupnosti z příjezdových cest, prostorových možnostech, estetických požadavcích a na dalších faktorech. 
 

Výběr vhodných garážových vrat je velice důležitý z hlediska praktičnosti, komfortu a podobně. Při výběru garážových vrat bychom se měli orientovat samozřejmě podle velikosti a typu garáže, ale také například podle její používanosti. 
 

Garážové podlahy představují velice namáhané místo, které je třeba patřičně upravit, abychom zvýšili životnost této plochy. Zejména u garáží včleněných přímo do domu by mělo být dobré ošetření garážové podlahy prvotní.
 

 
Zjistili jste, že garáž bude nezbytnost, bez které se do budoucna neobejdete, ale váš dům žádnou vlastní garáží nedisponuje? Při stavbě garáže vás samozřejmě čeká jednání s úřady, které může být poměrně rychlé a jednoduché, ale také komplikovanější. Záleží na velikosti plánované stavby a dalších okolnostech
 

Uvažujete o stavbě nebo pořízení garáže nebo přístřešku na auto, ale nejste si jistí, kterou variantu zvolit? V našem článku si shrneme alespoň některé nejdůležitější výhody a nevýhody jednotlivých řešení, abychom vám rozhodování malinko usnadnili. 
 

Chcete, aby vaše auto bylo v bezpečí před krádeží, vandalismem a také před nepříznivými vlivy počasí? Nejjistějším řešením je pořízení garáže. Skutečná otázka zní, jakou variantu garáže zvolit. 
 

 
Garáže mají primárně chránit automobil nebo jiné vozidlo před nepříznivými vlivy počasí a za určitých okolností také před krádeží nebo vandalismem. Pokud však chceme garáž postavit nebo pořídit, je důležité vyhodnotit vhodné místo a také typ garáže. 
 

 
Nastala doba, kdy se ze zimního spánku probouzí veškeré rostliny, stromy a keře a také trávník. Jak na úpravu zahrady? 
 

Potřebujete své vozidlo chránit před nepříznivými podmínkami a také před zloději a vandalismem? Jako první většinu lidí napadne výstavba zděné garáže, mnoho z nich ale odradí vysoká časová náročnost, finanční zátěž a další komplikace spojené s její realizací. 
 

Nechcete investovat velké peníze a množství úsilí a času do budování zděné nebo dřevěné garáže, ale potřebujete stání pro auto, ve kterém by bylo v bezpečí – chráněno před nepříznivými vlivy počasí a také před krádeží?
 

 
Stavba zděné garáže se může značně prodražit a je kolem ní spousta práce, nemluvě o časové náročnosti. Stání pro vozidlo nebo vozidla přitom můžete vyřešit mnohem levněji a rychleji.
 

 
Uvažujete o výstavbě zděné garáže, ale odrazuje vás stavební náročnost, vysoké finanční náklady a zdlouhavost tohoto řešení? Garáž přitom můžete mít prakticky ihned, bez stavění, a navíc ušetříte obrovské množství peněz.
 

Montované a betonové garáže pro vaše vozidlo Zděná garáž je náročná po stavební i finanční stránce a přitom lze garážování vozidla vyřešit mnohem levněji a jednodušeji.

 
Prefabrikované betonové garáže jsou v dnešní době velice oblíbeným řešením, které lze využít jak u rodinných domů, tak například i v komerčních prostorách a jako stanoviště pro větší počty aut díky tomu, že tyto jednotky lze kombinovat a spojovat do soustav řadových garáží.
 

 
Garáž je důležitou součástí domu, ale výstavba zděné garáže rozhodně není nejlevnější záležitost, a je náročná i časově. Pokud však chcete garáž, kterou byste získali levně a rychle, nemusíte si zoufat, že jde o nesplnitelné přání. 
 

 
Hledáte alternativu ke klasické zděné garáži, která vychází příliš draho a její realizace je zdlouhavá a komplikovaná? Možnost představují například prefabrikované betonové garáže s podlahou nebo plechové montované garáže s omítkou.
 

Betonové garáže jsou v současné době velice oblíbeným řešením stání pro auto či jiné vozidlo nebo vozidla. Nabízejí prakticky všechny možnosti jako klasická zděná garáž, ale jsou mnohem levnější a přitom k dostání na klíč.
 

Potřebujete stání pro auto, ale nechce se vám utrácet statisíce za zděnou garáž? Variantu představuje betonová garáž.
Jedná se o prefabrikované garáže na klíč, po zakoupení vám tedy bude přivezen již kompletně hotový výrobek, který vám jeřáb usadí na vybrané místo.